Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

15 Temmuz 2020 Çarşamba
Bu hafta sokağa çıkma yasağı var mı?
Bu hafta sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? Koronavirüste ikinci dalga gelir mi? Bakan Koca cevap verdi.
Kategori : Gündem
03 Haziran 2020 21:07
 
Bu hafta sokağa çıkma yasağı var mı?

Bu hafta sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? Koronavirüste ikinci dalga gelir mi? Bakan Koca cevap verdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısının ardından önemli uyarılarda bulunarak, " 1 Haziran'dan itibaren tedbirlere uyulmazsa, hastalığın daha fazla yayılma imkanına kavuşacağı açıktır." dedi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Bugün yapılan toplantıda sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin bir karar alınmadığını ifade eden Bakan Koca; “Sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili olarak da gerektiğinde iller bazında kısıtlamalar gerçekleştirilebilir. Ama bugün öyle bir karar almadık” dedi.

Ereğli'de de uzun zamandır hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağı Bilim Kurulunda karar alınmadığı için uygulanmayacak. Ereğlililer bu hafta evlerinden çıkabilecekler.

 

 

İKİNCİ DALGA BEKLEMİYORUZ

“Haziran ayı itibariyle vakalarda görülen düşüşle birlikte Türkiye'de normalleşme sürecine girildi” şeklinde konuşan Bakan Koca; “1 Haziran itibariyle başta sağlık olmak üzere önemli bir süreçtir. Ülkemiz bu süreci az hasarla aşan nadir bir ülkedir, şartlardan az etkilenmiştir. Tedbirlere uymanın muntazam bir şekilde sürdürmek bu bakımdan da büyüktür. Tedbirlere uymak, sağlığımızı güvenceye almak, önünü kesmekle kalmıyor. Tedbirlere uyulmazsa, hastalığın daha fazla yayılma imkanına kavuşacağı açıktır” dedi.

 

Geride kalan süreçte toplum olarak büyük feraset gösterildiğini vurgulayan Koca, "Buna dayanarak diyebiliriz ki ikinci dalga beklemiyoruz" dedi.

 

 

BELİRTİ GÖRMEYENLER DİKKAT

Tedbirlere uyanlara teşekkür eden Koca, "Tedbirlere uymadığımız takdirde normalleşmeye başlayan her alan risk alanı haline gelecektir. Bu dönem risk daha çok hastalığı belirtisiz şekilde yaşayanlar üzerinden gerçekleşecektir" uyarısını da yaptı.

Bakan Koca, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili genel karar alınmadığını, Kovid-19 vakalarına göre il bazında uygulanabileceğini bildirdi.

 

 

 

 

Okunma : 11497
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Ereğlili Komutanın Son Sözleri bakın ne oldu
15 Temmuz 2020 Okunma: 161494 Ulusal Haberler
Ömer Halisdemir nasıl şehit oldu?
15 Temmuz 2020 Okunma: 45569 Gündem
Ereğlili Hayrullah Torun denizde kayboldu
13 Temmuz 2020 Okunma: 20133 Siyaset
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın