Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

09 Aralık 2019 Pazartesi
Dolandırıcılık iddialarına Amil Acar cevap verdi
EREĞLİ’DE BİR ANDA GÜNDEME OTURAN DOLANDIRICILIK İDDİALARIYLA İLGİLİ AMİL ACAR, CANLI YAYINDA AÇIKLAMA YAPTI.
Kategori : Gündem
01 Aralık 2019 14:57
 
Dolandırıcılık iddialarına Amil Acar cevap verdi

EREĞLİ’DE BİR ANDA GÜNDEME OTURAN DOLANDIRICILIK İDDİALARIYLA İLGİLİ AMİL ACAR, CANLI YAYINDA AÇIKLAMA YAPTI.

Konya Ereğli’de onlarca çiftçi, ürettikleri ürünleri sattıkları Kırşehirli şahıslardan paralarını alamadıklarını ve dolandırıldıklarını iddia etmişlerdi.

Büyük iddialarda bulunan çiftçiler, konuşma arasında Ereğli İyi Parti İlçe Başkanı Amil Acar’ın da ismini zikrederek, kendisinin sanki bir aracı konumunda olduğunu söylemişlerdi.

Hakkında yapılan iddialarla ilgili olarak Ereğli İyi Parti İlçe Başkanı Amil Acar, Ereğli Haberleri Genel yayın Yönetmeni Özcan Saraç’a açıklamalarda bulundu.

Ereğli’de gerçekleştirildiği iddia edilen ve kendisi hakkında da sözler sarf edilen Ereğli İyi Parti İlçe Başkanı Amil Acar; “Ben bir siyasi partinin ilçe başkanıyım. Bundan da istifade ederek birkaç arkadaşımıza yardımcı olmak için elimizden geleni yaptık. Bu firma Kırşehirli bir firma. Bu firmanın yöneticilerinden birini tanıyorum. Daha önce benim de bu firma ile alışverişim oldu. Mısır sezonuna yakın bu arkadaşlar Konya’nın pek çok ilçesini gezerek Ereğli’ye geldiler ve Ereğli’den mısır almak istediler. Ben de elbette Ereğli çiftçisi mısır üretiyor. Buradan da alabilirsiniz dedim. Benden yardım istediler. Gittiler köylülerle görüşerek mısır almak istediklerini ifade ettiler” dedi.

Acar; “Ben bu arkadaşlarla ne köye gittim ne de aracılık yaptım. Ben Ereğli’de 40 yıldır esnafım. Ben köylülerimizin ne durumda olduklarını biliyorum. Ben sadece mısır alan arkadaşlara yardımcı oldum. Bizim iş yerimizi ve iş yerimizin kullandılar, hamaliye konusunda kendilerine yardımcı olduk. Benim yanlarında olmam ve onlara yardımcı olmam sanki onlarla ortakmışım gibi değerlendirildi” ifadelerini kullandı.

İŞTE AMİL ACAR’IN KONUŞMASININ VE AÇIKLAMALARININ TAMAMI:

Okunma : 2305
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Ereğli’de Silahla kendini vurdu
05 Aralık 2019 Okunma: 20523 Asayiş
Ereğli’de ürküten gelişme
06 Aralık 2019 Okunma: 15451 Asayiş
Ereğli Cezaevinde yatıyordu: Ağırlaştırılmış müebbet aldı
07 Aralık 2019 Okunma: 8793 Ulusal Haberler
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın