Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

12 Ağustos 2020 Çarşamba
Engelli öğrencilerin fidan dikme etkinliği
Engelliler haftasında anlamlı bir etkinliğe imza atılarak fidan dikildi.
Kategori : Gündem
15 Mayıs 2019 22:26
 
Engelli öğrencilerin fidan dikme etkinliği

Engelliler haftasında anlamlı bir etkinliğe imza atılarak fidan dikildi.

Konya’nın Akşehir ilçesinde aralarında engelli öğrencilerinde yer aldığı bir gurup öğrenci 30 sedir fidanını toprakla buluşturdu.

Etkinliğe katılan Belediye Başkanı Salih Akkaya, "Bu toplulukta olduğu gibi biz engelli, engelsiz büyük bir aileyiz, hayatı birlikte paylaşıyoruz. Dileğimiz, engelli engelsiz hepimizin mutlu olduğu bir hayattır." dedi.

 

Kaymakam Mehmet Türk de, "Engellilik, sadece bireyin ya da mensubu olduğu toplumun değil, tüm insanlığın ortak sorunudur. Engelliler Haftası kapsamında Kadir Yallagöz Sağlık Yüksekokulu bahçesi önünde protokol üyelerimiz, öğretim görevlileri, öğrenciler ve engelli arkadaşlarımızla birlikte fidan dikimi gerçekleştirdik." diye konuştu.

Orta ve ağır düzeyde zihinsel engellilerin eğitildiği Nasreddin Hoca Özel Eğitim ve Uygulama Okulu, başlattığı projeyle, özel öğrencileri ve faaliyetleri hakkında farkındalık oluşturarak, zihinsel engelli öğrencileri sosyalleşmeyi amaçlıyor.

Fidan dikimi etkinliğine, Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk, Belediye Başkanı Salih Akkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu ve Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Uğur Arslan ile Özel Eğitim ve Uygulama Okulu Müdürü Celal Şenyiğit katıldı.

Okunma : 1573
Foto galeri
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Oymalı (Gicen-Gecen) Köyü
09 Ağustos 2020 Okunma: 16524 Kültür Sanat
Son dakika! Ereğli’de iki otomobil çarpıştı: Yaralılar var
08 Ağustos 2020 Okunma: 10710 Asayiş
Son dakika: Çocuk İvriz suyuna düştü! Durumu ağır
08 Ağustos 2020 Okunma: 10498 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın