Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

21 Ocak 2019 Pazartesi
Ereğli Kudüs için Ayakta
Ereğli’de çok geniş kapsamlı yapılması planlanan İsrail’e tepki yürüyüşüne AK Parti ve MHP’den davet geldi.
Kategori : Gündem
17 Mayıs 2018 21:23
 
Ereğli Kudüs için Ayakta

Ereğli’de çok geniş kapsamlı yapılması planlanan İsrail’e tepki yürüyüşüne AK Parti ve MHP’den davet geldi.

Konya Ereğli’de Filistin halkına yönelik katliamları protesto etmek ve İsrail’i lanetlemek için yapılacak olan tepki yürüyüşüne AK Parti İlçe Başkanı Kadir Düzen, MHP İlçe Başkanı Musa Yılmaz ve Ereğli Ülkü Ocakları Başkanı Çağrı Demirel’den davet açıklaması yapıldı.

AK Parti Orada Olacak

AK Parti İlçe Başkanı A. Kadir Düzen, İsrail’e tepki yürüyüşüne tüm Ereğlilileri davet ederek; “AK Parti Teşkilatı olarak Cuma günü, Uğurlu Camiinde Cuma namazının ardından 15 Temmuz parkından, Belediye önüne kadar İsrail’i protesto etmek için yürüyeceğiz. Belediyemizin önünde İstiklal marşımızı okuyarak, yürüyüşümüzü sonlandıracağız” dedi.

Düzen; “Tüm halkımızı İsrail’i protesto yürüyüşümüze katılmaya davet ediyoruz” dedi.

MHP Orada Olacak

Ereğli Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Musa Yılmaz da yapılacak olan yürüyüşe katılacaklarını ifade ederek, İsrail ve ABD’ye tepki olarak yapılması planlanan yürüyüşe Ereğli halkını davet etti.

AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi olarak böyle bir karar aldık diyen Yılmaz, “Sivil toplum örgütlerimiz de destek sağlayacaklar. Burada her hangi bir siyasi partinin sloganları atılmayacak. O yüzden her kesimden vatandaşımız katılabilir” dedi.

Yılmaz; “Cuma namazını Uğurlu camiinde kıldıktan sonra Belediye’ye kadar yürüyeceğiz ve burada İstiklal marşını okuyup dağılacağız. Kalleş İsrail ve ABD’nin Filistin’de yaşayan Müslüman kardeşlerimize yaptıklarını görmemezlikten gelemeyiz. Biliyoruz ki Allah’ın da bir adaleti var bir gün gelecek İsrail ve ABD yaptıklarının karşılığını mutlaka görecektir. Bizim ülke olarak üzerimize düşeni yapmak boynumuzun borcudur. Haydi, Ereğli bu yürüyüşe sende katılarak tepkini ortaya koy yarın yoğun bir katılımın olacağını düşünüyor katılacak olan vatandaşlarımıza şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.

Kudüs İslam Şerefidir, Namusudur . Kudüs Bizim Haklı Davamızdır

Ereğli’de yapılacak olan yürüyüşe bir davet de Ereğli Ülkü Ocaklarından geldi.

Konya Ereğli Ülkü Ocakları Başkanı Çağrı Demirel; “ABD yönetimi Tel Aviv’deki Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma niyeti bu kadim şehri İsrail’in başkenti olarak tanıması bize göre Müslüman Âlemine yapılan en büyük haksızlıktır. Kudüs İslam dünyasının göz bebeği, meşru sancağı, manevi tacımızdır.

Kudüs bizim haklı davamızdır

Bir buçuk milyar Müslüman Âlemi sekiz milyonluk bir Yahudi’ye boyun eğemez. Bütün İslam Âlemlerinin hepsi tek yekûn olarak İsrail’e en korkunç şekilde karşı çıkması ve bunu tel’in etmesi lazımdır. Türkiye olarak İslam Âleminin tek kılıcı olarak buna karşı geldiğimizi İsrail ve işbirlikçilerini kör olan dünyayı lanetlediğimizi yüksek bir ses ile haykırıyoruz. Yarın herkesi bu kutlu yürüyüşe bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber: Bülent Kılınç

Okunma : 1192
tatlıdil inşaat
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
kent gaz
Gündem haberleri
SON DAKİKA: Ereğli için ittifak kararı verildi
17 Ocak 2019 Okunma: 17201 Gündem
Oprukçu’dan Bağımsız Adaylık Sinyali
19 Ocak 2019 Okunma: 14814 Siyaset
Musa Yılmaz’dan İttifak sonrası ilk açıklama
18 Ocak 2019 Okunma: 14190 Siyaset
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın