Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

12 Temmuz 2020 Pazar
Ereğli Sınav Merkezi’nden Önemli Duyuru
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Ereğli İlçe Sınav Yöneticiliği’nden önemli açıklama yapıldı.
Kategori : Eğitim
14 Haziran 2019 17:59
 
Ereğli Sınav Merkezi’nden Önemli Duyuru

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Ereğli İlçe Sınav Yöneticiliği’nden önemli açıklama yapıldı.

ÖSYM Konya Ereğli İlçe Sınav Merkezi Yöneticisi Prof. Dr. Hidayet Oğuz, hafta sonu yapılacak olan üniversite giriş sınavları ile ilgili olarak önemli bir duyuru yaptı.

Kamuoyuna hitaben yapılan duyuruda gerek adaylara ve gerekse tüm Ereğlililere yapılan açıklamada, önemli konulara değinildi.

15 Haziran-16 Haziran 2019 tarihlerinde Yüksek Öğretim Kurumları sınavlarının Temel Yeterlilik, Alan Yeterliliği ve Yabacı Dil sınavları olarak Ereğli’de de yapılacağı belirtilen açıklamada şu hususlara dikkat çekildi:

Kimliksiz hiç kimse sınav binalarına giremeyecek!

- Sınava girecek adayların sınava girişte; mutlaka fotoğraflı sınava giriş belgeleri ve nüfus cüzdanı (fotoğraflı, soğuk damgalı, TC Kimlik Numarası görünen)/resimli, çipli TC Kimlik Kartı, yeni uygulamaya alınan Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı için nüfus müdürlük]erine başvuruda bulunan aday üzerinde fotoğraf bulunan onaylı "Geçici Kimlik Belgesi" veya "Kimlik Kartı Talep Belgesi" ile sınava alınacaktır. Süresi geçerli pasaportlar kabul edilecektir. Suriye uyruğuna sahip olan pasaportu olmadan sınava gelen adayların İç İşleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından kendisine verilen kimlik belgesi ile sınava alınacak ve bunlar haricinde bir kimlik belgesiyle kesinlikle sınava alınmayacaklardır.

- Nüfus cüzdanları olmayan adaylar sınava alınmayacağından adayların mağdur olmaması için Sınav Giriş Belgesi ile Bir Biyometrik Fotoğrafını Yanında Getiren Adaylara sadece onaylı "GEÇİÇİ KİMLİK BELGESİ” verilebilmesi için İlçe Nüfus Müdürlüğünce 15/0612019 Cumartesi günü saat 07.00-17.00 ve 16106/2019 Pazar Günü 07:00 ile 15:30 saatleri arasında personel görevlendirilecektir.

- Görevlilerin yanlarında Nüfus Cüzdanı, Görevlendirme Belgesi, Görevli Kartlarını bulundurmaları gerekmektedir.

Ereğli’de 23 Okulda ve Cezaevinde sınav yapılacak

Ereğli’de toplam 23 okulda ve Ereğli T Tipi Kapalı Cezaevinde olmak üzere 6 bin 123 aday sınava girecek; bu sınavlarda bina sınav sorumlusu, bina sınav sorumlu yardımcısı, bina yöneticisi, salon başkanı, gözetmen v.b. görev başlıkları altında emniyet görevlileri dahil yaklaşık 1000 arkadaşımız görev alacaktır.

Yanınızda bunlar varsa sınava giremez, görev yapamazsınız

- Adayların ve tüm sınav görevlilerinin üst aramasında, ÖSYM Başkanlığınca yayımlanan Sınav Uygulama Yönergesinin 5. maddesi gereğince; 26 Eylül 2012 tarih ve 28423 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan "Adayların ve Sınav Görevlilerinin Sın15 Haziran-16 Haziran 2019 tarihlerinde Yüksek Öğretim Kurumları sınavlarının Temel Yeterlilik, Alan Yeterliliği ve Yabacı Dil sınavları olarak Ereğli’de de yapılacağı belirtilen açıklamada şu hususlara dikkat çekildi:

Sınav Binalarına Giriş Koşullarına İlişkin Yönetmelik" gereği, sınav gizliliği ve güvenliği kapsamında sınav binalarında hiç bir eşya emanete alınmayacağından adayların/görevlilerin sınav binalarına; çanta, cüzdan, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb. cihazlarla; kulaklık, kolye, küpe, yüzük (alyans hariç), bilezik, broş, anahtar, anahtarlık, metal para gibi metal içerikli eşyalarla (basit başörtü iğnesi ve ince metal tokalı kemer hariç); her türlü elektronik/mekanik cihazla ve çağrı cihazı, telsiz, fotoğraf makinesi vb. araçlarla" her türlü takı, plastik ve güneş gözlüğü dahil cam eşyayla (şeffaf/numaralı gözlük hariç), banka, kredi kartı, ulaşım kartı vb. kartlarla, cep bilgisayarı, saat ve sözlük işlevi olan elektronik aygıt, hesap makinesi vb. her türlü bilgisayar özeliği bulunan cihazlarla, her türlü kesici ve delici alet, ateşli silah ve benzeri teçhizatlarla, yiyecek, içecek (şeffaf pet şişe içerisinde su hariç) ve diğer tüketim maddeleri ile gelmeleri kesinlikle yasaktır.

Ancak, ÖSYM Başkanlığı tarafından belirlenen engelli/YSYM binalarında sınava girecek olan engelli adayların sınava giriş belgelerinde yazılı olan araç, gereç ve cihazlar yukarıda belirtilen yasak kapsamı dışında değerlendirilecektir.

Saat 10.00’dan sonra kimse binalara alınmayacak!

 ÖSYM Yönetim Kurulunun 15.02.2017 tarihli toplantısında alınan kararında Sınav güvenliğini sağlamak amacıyla sınav yapılan binalara, 10:00'dan sonra ÖSYM temsilcisi dışında adaylar dahil olmak üzere hiç kimsenin binaya alınmayacağı bildirildi.

Sınava girecek tüm adayların ve sınavlarda görev alacak olan herkesin söz konusu kurallara hassasiyetle uymaları istendi.

Okunma : 2502
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Ereğlili Bir Onbaşı'nın Hikayesi
10 Temmuz 2020 Okunma: 16005 Kültür Sanat
Kaderine Terk edilen mahalle: Taşbudak
10 Temmuz 2020 Okunma: 14790 Kültür Sanat
Her dilden Ereğli Tarihi
10 Temmuz 2020 Okunma: 14483 Kültür Sanat
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın