Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

05 Temmuz 2020 Pazar
Ereğli’de 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı
Ereğli’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı.
Kategori : Gündem
23 Nisan 2019 12:27
 
Ereğli’de 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı

Ereğli’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı.

Konya Ereğli’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı.

Ereğli Belediyesi önü Atatürk Anıtında sabah saat 09.30’da başlayan çelenk sunum programında Atatürk anıtına çelenk sunulurken günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.

Daha sonra Ereğli TOKİ İlköğretim Okulu Spor Salonunda yapılan kutlama programında birbirinden renkli oyunlar sergilendi.

TOKİ İlköğretim Okulu Spor Salonunda yapılan kutlama programında açılış konuşmasını yapan Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü İradet Genç; “23 Nisan 1920´de Büyük Millet Meclisinin açılması, yaklaşık iki asrı bulan çile dolu geri çekilmenin son bulacağının, Anadolu Coğrafyasının sonsuza kadar Türk kalacağının, bu coğrafyada Ezan sesini hiçbir kuvvetin dindiremeyeceğinin, vatanın sonuna kadar korunacağının, makûs talihimizin döndürüleceğinin bütün cihana ilanıdır” dedi.

Genç; “Büyük Millet Meclisi´nin açılışının, milletler ve medeniyetler çekişmesinin sürdüğü bir dönemde, Türk Milletinin tam bir mutabakatla, milli kimlikte ve milli hedeflerde buluşmasının, yıllardır süren kayıpların çöküntüsünü ve moral bozukluğunu atarak güç toplamasının, teslimiyet ve tavizlere son verip doğrulmasının, silahla verilen bir mücadelede bile milli mutabakatla sağlanan meşruiyetin dönüm noktasıdır. Büyük Millet Meclisi, kutlu varlığıyla ve tarihi haklarıyla oynanmayı reddeden Türk Milletinin topyekûn ayağa kalktığı bir diriliş ve yükseliş abidesidir” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ve okunan şiirlerin ardından öğrencilerin hazırladığı birbirinden renkli gösteriler sunuldu.

Burada gerçekleştirilen programa, Ereğli Kaymakamı Hayrettin Çiftçi, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Ereğli Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Murat Salman,  AK Parti İlçe Başkanı Zübeyir Dursun, MHP İlçe Başkanı Musa Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Osman Koşaner, İlçe Emniyet Müdürü Necdet Ercan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İradet Genç, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Cumaali Özince, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Daire Amirleri, öğretmenler, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldılar.

Sergilenen birbirinden güzel gösterilerde Türk Halk Oyunları ve danslar sunulurken oyunlarda Türk Bayrağı vurgusu dikkat çekti.

Okunma : 2628
Foto galeri
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Ereğli Ermenileri ve meslekleri
01 Temmuz 2020 Okunma: 44729 Kültür Sanat
İkra Nur neden öldürüldü? İkra Nur'un babası konuştu!
02 Temmuz 2020 Okunma: 28758 Ulusal Haberler
Ereğli’de 42 yaşındaki Polis memuru hayatını kaybetti
03 Temmuz 2020 Okunma: 21702 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın