Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

22 Ocak 2019 Salı
Ereğli’de Arıcılığa Tam Destek
EREĞLİ İLÇE TARIM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN AÇILAN ARICILIK KURSUNU BAŞARI İLE BİTİREN KURSİYERLERE EREĞLİ BELEDİYESİ TARAFINDAN ARI KOVANLARI HEDİYE EDİLDİ.
Kategori : Tarım
12 Haziran 2018 22:42
 
Ereğli’de Arıcılığa Tam Destek

EREĞLİ İLÇE TARIM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN AÇILAN ARICILIK KURSUNU BAŞARI İLE BİTİREN KURSİYERLERE EREĞLİ BELEDİYESİ TARAFINDAN ARI KOVANLARI HEDİYE EDİLDİ.

EREĞLİ’DE ARICILIĞIN GELİŞTİRİLMESİNE EREĞLİ BELEDİYESİ VE İLÇE TARIM MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAM DESTEK GELDİ.

Konya Ereğli’de arıcılık faaliyetlerinin geliştirilmesi adına Gökçeyazı Mahallesinde kadın çiftçilere yönelik arıcılık kursu açılmıştı.

Kursu başarıyla tamamlayan kadın çiftçilere sertifikaları teslim edilirken ayrıca çiftçilere Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven tarafından arı kovanları da hediye edildi.

20 KADIN ÇİFTÇİNİN KATILDIĞI KURS BAŞARIYLA SONLANDIRILDI.

Sertifika ve kovan dağıtım programında konuşan ve kovanların kazandırılmasında emeği geçen Belediye Başkanı Özkan Özgüven; “Kadınlarımıza desteğimiz sürüyor. Gökçeyazı (Tont) Mahallemizde Kadınlarımız Tarımsal Kalkınma Kooperatifini kurdular Belediye olarak Arılı Kovan desteği verdik. Kadınlarımızın başarılı bir proje gerçekleştireceklerine güvenimiz tam Hayırlı Olsun. Katkıları için İlçe Tarım Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz” dedi.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan Soylu; “Ereğli’nin Gökçeyazı Mahallesinde kadın çiftçilerimize yönelik açmış olduğumuz Arıcılık kursuna katılan 20 kadın çiftçimize talepleri doğrultusunda Tarımsal Kalkınma kooperatifi kurulmuş ve Ereğli Belediye Başkanlığı tarafından temin edilen arılı kovanlar teslim edilmiştir. Desteklerinden dolayı Ereğli Belediye Başkanlığına teşekkür ederiz” dedi.

Haber: Bülent Kılınç

 

 

Okunma : 2627
Foto galeri
zafer eğitim
kent gaz
tatlıdil inşaat
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Oprukçu’dan Bağımsız Adaylık Sinyali
19 Ocak 2019 Okunma: 15016 Siyaset
Musa Yılmaz’dan İttifak sonrası ilk açıklama
18 Ocak 2019 Okunma: 14222 Siyaset
Oprukçu’dan Son Dakika Açıklaması
19 Ocak 2019 Okunma: 9645 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın