Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

13 Aralık 2018 Perşembe
Ereğli’de bir ilk gerçekleşti
Ereğli’de bir gerçekleştiren İpek Yolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü, öğrencilerin güvenliği için turnike geçiş sistemini uygulamaya koydu.
Kategori : Gündem
16 Nisan 2018 19:06
 
Ereğli’de bir ilk gerçekleşti

Ereğli’de bir gerçekleştiren İpek Yolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü, öğrencilerin güvenliği için turnike geçiş sistemini uygulamaya koydu.

Konya Ereğli’de öğrencilerin ve okul personelinin her türlü dış çevreden korunması amacıyla hayata geçirilen parmak okuyuculu turnike geçiş sistemi düzenlenen programla açıldı.

Okul bahçesinde düzenlenen programa Ereğli Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, AK Parti İlçe Başkan Vekili Zübeyir Dursun, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Adem Şen, Halkapınar Belediye Başkanı Fahri Vardar, Ereğli Milli Eğitim Müdürü İradet Genç, Halkapınar Milli Eğitim Müdürü Saffet Çağlar, Ereğli Gençlik Merkez Müdürü Harun Aydın, Ereğli POMEM Müdürü Ali Kurbi, Eğitim Bir Sen İlçe Başkanı İlhan Yılmaz, okul müdürleri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Ereğli İpek Yolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ekrem Kocatürk; “Okulumuz öğrencilerinin ve öğretmenlerinin her türlü zararlı dış çevreden korunması, öğrencilerimizin ders öncesinde, ders sırasında ve ders sonrasında takibinin yapılabilmesi adına bu uygulamayı hayata geçirdik. İnşallah hayırlı olur” dedi.

Turnike geçiş sistemi yanında okula kazandırılan okuma salonunun da açılışının yapıldığı programda rengârenk çiçeklerle bezenmiş okul bahçesi de dikkat çekti.

Okul Müdürü Ekrem Kocatürk; “Ünlü düşünür Konfüçyüs, duasında: Allah’ım bana içinde kitaplar ve dışında çiçekleri olan bir ev nasip et” demiş. Bizler de bu felsefeden yola çıkarak bir evimiz olarak gördüğümüz okulumuza, turnike geçiş sisteminin haricinde öğrencilerimizin faydalanmaları için bir kütüphane kazandırdık ve okulumuzun dış çevresini adeta bir çiçek bahçesine dönüştürdük” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından hayırlı olsun temennileriyle turnike geçiş sistemi ve okul kütüphanesi kurdele kesilerek hizmete açıldı.

Programda Ereğli İpek Yolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi halk oyunları ekibi gösterilerini sundular.

Okunma : 6752
Foto galeri
kent gaz
tatlıdil inşaat
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Osmanlı Sultanları Nereye Defnedildi?
11 Aralık 2018 Okunma: 16141 Kültür Sanat
Ahraz vatandaş hayatını kaybetti
11 Aralık 2018 Okunma: 10624 Asayiş
Türklerin soy ağacının il il listesi! Hangi Türk boyundansınız?
11 Aralık 2018 Okunma: 9545 Kültür Sanat
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın