Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

07 Haziran 2020 Pazar
Ereğli’de yengeç senromu var!
EREĞLİ HABERLERİ TARAFINDAN CANLI OLARAK YAYINLANAN SİYASET ARENASI PROGRAMININ BU HAFTA Kİ KONUĞU YUSUF KILINÇ OLDU, KILIN,  ACİLEN BİR EREĞLİ PLATFORMUNUN OLUŞTURULMASI GEREKTİĞİNİ İFADE ETTİ.
Kategori : Gündem
06 Kasım 2019 23:23
 
Ereğli’de yengeç senromu var!

EREĞLİ HABERLERİ TARAFINDAN CANLI OLARAK YAYINLANAN SİYASET ARENASI PROGRAMININ BU HAFTA Kİ KONUĞU YUSUF KILINÇ OLDU, KILIN,  ACİLEN BİR EREĞLİ PLATFORMUNUN OLUŞTURULMASI GEREKTİĞİNİ İFADE ETTİ.

Ereğli’de öğretmen kökenli olan ve bir dönem Ereğli Meslek Yüksekokulunda Müdür olarak görev yapan Ereğlili Yusuf Kılınç, Özcan saraç ve Umut Yaygır’ın sorularını yanıtladı.

Ereğli neden çevre il ve ilçeler kadar gelişemiyor? Ereğli’nin kronik sorunları nelerdir? Ereğli için neler yapılmalıdır? Ereğli’nin Milletvekili, Belediye Başkanı ve Bürokratlarının neler yapması gerekir? Gibi pek çok konuda açıklama yapan Yusuf Kılınç, önemli konulara değindi.

 

 Ereğli’de Kargaşasız Yatırım Olmuyor!

“Ereğli’de 1978-1979 yıllarında Şeker Fabrikasının temellerinin atıldığı programda dönemin Başbakanı Bülent Ecevit Ereğli’ye gelmişti, ancak Ereğlililer Başbakana mazot fıçısı “attılar” diyen Yusuf Kılınç; “Ereğli’de kargaşasız yatırım olmuyor. Ereğli’de bütünlük olmuyor. 1984-85 yıllarında Şeker Fabrikamız Rahmetli Özal döneminde açıldı” ifadelerini kullandı.

Kılınç; “O dönemlerde 33 bin nüfusu olan Ereğli’nin nüfusu bugün 145 bine ulaştı. Nezaket ve narinlik duygularını Ereğli kaybetti, Ereğli birlikteliğini hiçbir zaman gösteremedi. Birlik ve beraberliğini konuşturamadı. O dönemde Ereğli’de üniversite kurulması için  yer verilemedi. Karaman ve Aksaray’da üniversiteler kuruldu ancak Ereğli’de yer bulamadık” dedi.

 

Ereğli’de Yengeç Sendromu Var!

Yusuf Kılınç; “Kovaya toplanan yengeçler kovadan dışarı çıkamazlar, çünkü çıkmak isteyen bir yengeç kovanın ağzında durur ve diğerleri de onun ayağından asılır ve nihayetinde hiç birisi çıkamaz. Aynı örnekteki gibi Ereğli’de yengeç sendromu var. Herkes bir birinin ayağından asılıyor. Öne çıkmak isteyenlerin önleri kesiliyor” ifadelerini kullandı.

Çekirge Sendromu Yaşıyoruz.

“2 metre sıçrayabilen çekirgeyi kavanoza koyup kapağını da kapatırsanız çekirge zamanla 30 santim sıçramaya alışır. Ereğli’de de maalesef çekirge sendromu yaşıyoruz” diyen Kılınç; “Ereğli’de sıçrayan, öne çıkan, ileri çıkan, koşan insanın kafasına cam kapatıyoruz. Sen nasıl koşarsın diyoruz. Ben istiyorum ki işbirliği yapılsın. Seçilmişler ve atanmışların işbirliği yapması gerekir. Milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, kaymakamlarımızın bir araya gelerek konsensüs oluşturması gerekir” ifadelerini kullandı.

Devletin en üstünde Cumhurbaşkanımız var, ikinci adam ise Ereğlili Metin Kıratlı, sonra Prof. Dr. Salih Yılmaz Bey var. Önemli yerlere geldiler. İnsanın ömrü sonludur. Makamda bulunanların iz bırakması icap eder.

 

 

Halil Etyemez ile Hüseyin Oprukçu arasında namus belası yok!

Kılınç; “Milletvekilimiz Sayın Halil Etyemez Bey ile Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Oprukçu arasında kan davası yok, namus davası yok, seçim zamanı birbirlerine ileri geri konuşmuşlardır ama seçim bitmiştir. Bu iki ismin acilen barışması lazımdır. Biri Devletin imkanlarını biri de belediyenin imkanlarını Ereğli için kullanmaları, yatırımları yapmaları, Ereğli’ye hizmet etmeleri gerekir. Bunun için Halil Bey ve Hüseyin Bey’in barışmaları gerekir. Bu arayı bulacak Ereğli Platformuna mutlaka ihtiyaç vardır” dedi.

Kılınç; “Yöresel dernekler değil, Ereğli için Ereğli Platformuna ihtiyaç var. Ereğli’de her yörenin derneği var ama Ereğli Derneği yok. Seçim bitmiştir, artık Ereğli için çalışma ve bir şeyler yapma zamanıdır. Dün dünde kaldı can cağızım, yeni şeyler söylemek lazım” ifadelerini kullandı.

 

 

Okunma : 1796
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Son dakika: Hayata tutunamadı
05 Haziran 2020 Okunma: 23767 Gündem
Son Dakika: Ereğli’de sıcak gelişme
05 Haziran 2020 Okunma: 15044 Ulusal Haberler
Ereğli'de aynı aileden 3 kişinin testi pozitif çıktı
06 Haziran 2020 Okunma: 10796 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın