Foto galeri

Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

 
 
Tarih : 11 Haziran 2018  -  Saat : 21:01:58   Görüntülenme: 6004

EREĞLİ’YE SADECE 90 KİLOMETRE MESAFEDE BULUNAN TÜRK DÜNYASI PARKI GÖRENLERİ HAYRAN BIRAKIYOR.

Karaman Belediyesi tarafından Karaman’ın en büyük yeşil ve sosyal alan projesi olan Türk Dünyası Kültür Parkı’nda çalışmalar tamamlanarak hizmete girdi.

Karaman Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve kent tarihinin en büyük yeşil ve sosyal alan projesi olan Türk Dünyası Kültür Parkı’nda çalışmalar sona geldi. Sosyal ve kültürel amaçlı kullanılacak binaları, spor alanları, asma köprüsü ve suni göleti tamamlanan parkın, oturma alanları ve aydınlatması ile araç ve yürüyüş yollarındaki peyzaj düzenlemeleri de tamamlanarak geçtiğimiz günlerde hizmete girdi.

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Türk Dünyası Kültür Parkı’nın hizmete girmesiyle birlikte şehrin çekim merkezi haline geleceğini ifade ederek, vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla piknik yapıp vakit geçirebilecekleri güzel bir mekana kavuştuklarını söyledi.

Başkan Çalışkan yaptığı açıklamada, “Sahip olduğu fonksiyonları ve geniş alanı ile bir büyük projeyi daha tamamlamak üzereyiz. Türk Dünyası Kültür Parkı içerisinde; teras alanı ile birlikte toplam 4 bin metre kare kır lokantası, mescit, kültür evi-müze, 5 bin 350 metre kare suni gölet, gölet üzerinde 40 metre açıklığa sahip asma köprü, bin 450 metre kare yürüyüş ve bisiklet parkuru, kamelyalar, çocuk oyun grupları, wcler, lavabolar, yürüyüş yolları ve otoparklar bulunuyor.

Sosyal ve kültürel amaçlı kullanılacak yapılar, spor alanları, asma köprü ve suni gölet gibi donatılar tamamlandı. Oturma alanları, aydınlatma, otopark, araç ve yürüyüş yollarında ise çalışmalar ve peyzaj düzenlemeleri tamamlandı.

Vatandaşlarımızın son derece ferah bir ortamda keyifle vakit geçirebileceği, piknik yapabileceği, spor ve çeşitli etkinliklerde bir araya gelebileceği bu park sadece Karaman'ın değil bölgemizin en güzel sosyal ve yeşil alan projesi olarak haline geldi.

Halkımıza hayırlı olsun" dedi.

Karaman merkezde çok geniş bir alana inşaa edilen "Türk Dünyası Parkı" bölge halkı tarafından da büyük ilgi görüyor.

Ereğli'ye sadece 90 kilometre mesafede bulunan bu parkı siz de mutlaka görmelisiniz.

Haber: Bülent Kılınç

 

Ereğli’ye 90 Kilometre: Mutlaka Görmelisiniz
EREĞLİ’YE SADECE 90 KİLOMETRE MESAFEDE BULUNAN TÜRK DÜNYASI PARKI GÖRENLERİ HAYRAN BIRAKIYOR.