Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

22 Ocak 2019 Salı
Etyemez Hastalara Çiçek Verdi
EREĞLİ’DE SAĞLIK KURULUŞLARINI ZİYARET EDEREK HASTALARA ÇİÇEK TAKDİM EDEN KONYA MİLLETVEKİLİ HALİL ETYEMEZ, “SAĞLIKTA MEMNUNİYET ORANINI YÜZDE 72’YE YÜKSELTTİK” DEDİ.
Kategori : Gündem
11 Haziran 2018 20:04
 
Etyemez Hastalara Çiçek Verdi

EREĞLİ’DE SAĞLIK KURULUŞLARINI ZİYARET EDEREK HASTALARA ÇİÇEK TAKDİM EDEN KONYA MİLLETVEKİLİ HALİL ETYEMEZ, “SAĞLIKTA MEMNUNİYET ORANINI YÜZDE 72’YE YÜKSELTTİK” DEDİ.

Ereğli’de seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti İlçe Teşkilatı, Konya Milletvekili Halil Etyemez, İlçe Başkanı Kadir Düzen, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve Belediye Başkanı Özkan Özgüven ile birlikte Ereğli Devlet Hastanesi’ni ve Ereğli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ni ziyaret etti.

Hastanede yatan ve tedavi gören hastalarla hasbihal eden AK Parti heyeti 24 Haziran seçimleri için vatandaşlardan destek istedi.

Hastalara çiçek takdim ederek geçmiş olsun dileklerini sunan AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez; “Tedavi gören hastalara ve yakınlarına geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Rabbim tüm hastalarımıza Şafi ismiyle şifa versin inşallah” dedi.

Memnuniyet oranı yüzde 72’ye yükseldi

Ereğli ve Konya’da sağlık alanında ciddi yatırılmaların yapıldığını ve yapılmaya da devam edildiğini ifade eden Etyemez; “Konya’mıza 1.3 milyar lira sağlık yatırımı yaptık, birinci sınıf sağlık hizmeti getirdik. 2002 yılında yüzde 39 olan sağlık hizmetlerinden memnuniyet oranını 2007 itibariyle yüzde 71,7 seviyesine ulaştırdık” dedi.

Yeni Diş Hastanesi Çok Yakında

Ereğli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ni ziyaret ederek tedavi gören hastalara geçmiş olsun dileklerini ileten Etyemez; “Ereğli’de yapımı bitmek üzere olan yeni merkezimizin açılmasıyla vatandaşlarımız daha iyi şartlarda tedavi görecek inşallah” dedi.

Etyemez; “Konya’mıza sağlıkta çağ atlatıyoruz. Konya’mızda 112 acil istasyon sayısını 13’den 69’a, 112 acil ambulans sayısını 13’ten 97’ye çıkarttık. 30 yıllık sağlık planımız çerçevesinde kamu özel ortaklığı modeli ile şehir hastaneleri kuruyoruz. Konya’mıza 838 yataklı sağlık kampüsü kuruyoruz. Kampüste 420 yataklı genel hastane, 418 yataklı kadın doğum hastanesi bulunacak” ifadelerini kullandı.

Haber: Bülent Kılınç

Okunma : 2569
Foto galeri
kent gaz
zafer eğitim
tatlıdil inşaat
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Oprukçu’dan Bağımsız Adaylık Sinyali
19 Ocak 2019 Okunma: 15018 Siyaset
Musa Yılmaz’dan İttifak sonrası ilk açıklama
18 Ocak 2019 Okunma: 14222 Siyaset
Oprukçu’dan Son Dakika Açıklaması
19 Ocak 2019 Okunma: 9646 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın