Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

24 Mart 2019 Pazar
Gazinolar Şehir Dışına Böyle Taşındı
Kim ne derse desin Belediye Başkanlığı Delilik işidir, yumruğunu masaya vurduğun zaman titreteceksin.
Kategori : Siyaset
14 Mart 2019 18:27
 
Gazinolar Şehir Dışına Böyle Taşındı

Kim ne derse desin Belediye Başkanlığı Delilik işidir, yumruğunu masaya vurduğun zaman titreteceksin. 

Ereğli'de 2009 ve 2014 yılları arasında görev yapan Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu tam da böyle yaptı, deliliği ile gazinoları dışarı çıkarttı. 

Ereğli halkı yıllar boyunca şehir merkezinde ki gazino tabir edilen içkili mekânlara tepki gösterdi, Oprukçu, halkın tepkisini kulak ardı etmedi, ben bu işi yaparım dedi ve kolları sıvadı. 

Mekân sahipleri ile tek tek toplantılar yapıldı, İşte bu toplantılarda Oprukçu hep dile getirdi. 'Siz deliyseniz ben sizden daha fazla deliyim' 

Artık eski tuğla fabrikası civarında inşaat başladı, Oprukçu bu hizmetin her detayını adım adım takip etti, sonunda dediğini yaptı. Yani Deliliği galip geldi. 

Halk rahat bir nefes aldı, uzun çarşı esnafı her sabah geldiğinde sarhoşların pisliklerini temizlemekten kurtuldu. İşte bu yüzden herkes söylüyor, Deli adam hizmet yapar diye. 

Oprukçu bununla yetinmedi, yıllardır sorun olan Ulu camii önünde ki inşaatı yıktı, hapçıların mekânı halini alan Memur evlerini restore ederek  Oğuz Ata adını verdi, ve bugün ki haline getirdi, Akbank önünü temizledi. 

Belediye Başkanlığı gerçekten kolay değil, ekibin ile hareket edeceksin emrin altında ki yüzlerce kişi ile koordineli çalışmak her yiğidin harcı değildir.

Başkan olursan her çalışana istediğin işi yaptıramazsın, bu yüzden deli olacaksın ki personel ve halkın senin ne yapabileceğinin farkında olacak. 

Sadece Oprukçu böyle biriydi dersek haksızlık etmiş oluruz, Kenan Akpınar'ı da bu sebeple rahmetle anıyoruz. O da yaptıkları ile Ereğli halkının gönlünde büyük bir yere sahip oldu. Allah mekânını cennet eylesin. 

 

Okunma : 2765
tatlıdil inşaat
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Vatandaşa “Boş boş gezme ya” dedi
20 Mart 2019 Okunma: 7700 Siyaset
Halkapınar’da dengeler değişiyor
20 Mart 2019 Okunma: 7207 Siyaset
3 kişi silahla yaralandı
22 Mart 2019 Okunma: 7096 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın