Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

20 Temmuz 2018 Cuma
Hayalimiz İvriz Üniversitesi
İstanbul’da kurulan ve faaliyetlerine başlayan Ereğli Sanayici İş İnsanları ve Bürokratları Derneğinin tanıtımı Ereğli’de yapıldı.
Kategori : Gündem
15 Nisan 2018 16:49
 
Hayalimiz İvriz Üniversitesi

İstanbul’da kurulan ve faaliyetlerine başlayan Ereğli Sanayici İş İnsanları ve Bürokratları Derneğinin tanıtımı Ereğli’de yapıldı.

Amacının Ereğli’ye hizmet etmek ve yatırımların artarak devam etmesini sağlamak olduğu belirtilen (EREĞLİSİAD) Ereğli Sanayici İş İnsanları ve Bürokratları Dernek Başkanı Halit Demirel, Yönetim Kurulu Üyesi, Mustafa Özşenol,  STK Başkanları ve pek çok Ereğlili iş adamının katılımıyla gerçekleştirilen programda derneğin amacı ve kapsamı anlatıldı.

EREĞLİSİAD’ın hedef ve projelerinin anlatıldı programda konuşan Dernek Başkanı Halit Demirel; “’Ereğlili sanayici, iş adamı ve bürokratlarını derneğin çatısı altında toplamayı hedefliyoruz” dedi.

Amaç İvriz Üniversitesi

Amaçlarının İvriz Üniversitesi kurmak olduğunu belirten ve Ereğli’nin il olması noktasında gerekli girişimlerde bulunacaklarını ifade eden Demirel, İlk faaliyetleri olarak da Ereğli’de bir tekstil atölyesi kurarak 100 bayana iş imkânı sağlamak olduğunu sözlerine ekledi.

Tek Amacımız Ereğli’ye Hizmet Etmek

Programda söz alan Ereğlili İş Adamı Mustafa Özşenol; “Derneğin tek amacı var Ereğli ve Ereğli insanına hizmet etmek. Bizim ile irtibata geçmek isteyenlerin Ereğli hakkında ki görüşlerini bekliyoruz” dedi.

Özşenol sözlerine şöyle devam etti; “Hep babam adına okul yaptırmak istemiştim ve bunun için Türk Hava Kurumu Üniversitesi kurma kararı aldık bina tamamlandıktan sonra THK üniversitesi, okulu teslim almadı. Çünkü üniversite battı. Necmettin Erbakan Üniversitesine devrettik ama bu boş duran binanın ne olacağını şimdilik bilemiyoruz” dedi.

İvriz Üniversitesi neden olmasın?

“Türkiye’de üç ilçede Üniversite var Ereğli’de neden olmasın dedik” şeklinde konuşan Musatafa Özşenol; “İvriz Üniversitesi kurmayı hedefliyoruz. Herkese ulaştık ama maalesef Davutoğlu’nun görevden alınması nedeniyle kuramadık. Şimdi dernek olarak bu üniversiteyi yeniden kurmayı hedefliyoruz. Yapamasak da bu yolda ölmeye hazırız” ifadelerini kullandı.

Okunma : 1834
Foto galeri
kent gaz
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Ereğli Belediyesi’nde Görev Değişimi
18 Temmuz 2018 Okunma: 6021 Gündem
SON DAKİKA: Kaldırımda Erkek Cesedi Bulundu
18 Temmuz 2018 Okunma: 5241 Asayiş
Ereğli'de Korkunç Gece: Ölü ve Yaralılar Var
16 Temmuz 2018 Okunma: 4595 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın