Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

19 Ağustos 2019 Pazartesi
Kapalı Pazarda İsyan
Ereğli’de geçtiğimiz hafta hizmete giren kapalı pazarda daha ikinci haftasında isyan çıktı.
Kategori : Gündem
18 Şubat 2018 11:19
 
Kapalı Pazarda İsyan

Ereğli’de geçtiğimiz hafta hizmete giren kapalı pazarda daha ikinci haftasında isyan çıktı.

Kendilerinin mağdur edildiğini ve artık iş yapamaz hale geldiklerini ifade eden pazarcı esnafı, pazarın giriş ve çıkışlarını kapatarak eylem yaptı.

Konya Ereğli Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak hizmete açılan ancak pazarcı esnafının ve Ereğlililerin hiçbir şekilde işine yaramadığını ve adeta vatandaşa da esnafa da eziyet olduğunu ifade eden pazarcılar, yaptıkları açıklamada, “Burası olmadı, yerimiz çok dar, iş yapamıyoruz, onlarca kez Belediye Başkanı Özkan Özgüven’e anlatmaya çalıştık ama bizi dikkate almadılar, bizi dinlemediler” diyerek adeta isyan ettiler.

Bu Pazar 250 kişiye hizmet eder

Ereğli Belediyesinin pazarı inşa ederken hiçbir pazarcı esnafıyla görüşülmediğini, fikirlerinin sorulmadığını ifade eden pazarcılar; “Gelinen nokta bu, esnaf pazarın içinde hareket edemiyor, müşterisine bakamıyor. 150 bin nüfuslu bir Ereğli için yapılmamış bu Pazar 250 kişi için yapılmış” dediler.

Pazarcıları dikkate almadılar

İlk inşaata başlanıldığı günden bu yana yüzlerce kez belediyeye gittiklerini ve dertlerini anlatmaya çalıştıklarını ifade eden pazarcılar; “Bizi yok saydılar, bizi dikkate almadılar, artık belediyeye gitmeye de utanır olduk, burada vatandaşa eziyet ediliyor” dediler.

Başkan Pazara Gelemiyor

Konuşmaların sık sık “Başkan gelsin” ifadeleriyle kesildiği olayda, pazarcı esnafı; “Pazar açılalı 2 hafta oldu, başkan neden gelemiyor, bir açılış da burada yapıp bir kurdele kesemez midi? Acaba neden gelmiyor, gelemiyor?” ifadelerini kullandılar.

 

Burası Sebze Pazarı Değil mi?

Burası sebze pazarı değil mi? Eğer öyleyse sebze pazarında kurucunun, peynircinin, balıkçının ne işi var? Onlar da alınınca sebzeci esnafa yer kalmadı? Buradan yer alanların bazıları da yerleri satmak için almışlar. Yerler satılıyor” şeklinde isyanlarını dile getirdiler.

Okunma : 25625
AYD HABER İÇİ SAĞ
tatlıdil inşaat
zafer eğitim
Gündem haberleri
Ereğli’de yakalanan bomba, cep telefonu ile tuvalette patlatılacakmış
18 Ağustos 2019 Okunma: 7546 Ulusal Haberler
Bir asker yanlışlıkla arkadaşını vurdu
16 Ağustos 2019 Okunma: 6008 Ulusal Haberler
Kahreden görüntüler
16 Ağustos 2019 Okunma: 5693 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın