Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

16 Aralık 2019 Pazartesi
Kurye kılığına girip eşini vuran sanığa 25 yıl hapis cezası
2017 yılının eylül ayında Konya’da kurye kılığında girdiği işyerinde eşini ve iş arkadaşını buran sanık hakkında hakim karar verdi.
Kategori : Asayiş
04 Aralık 2019 20:43
 
Kurye kılığına girip eşini vuran sanığa 25 yıl hapis cezası

2017 yılının eylül ayında Konya’da kurye kılığında girdiği işyerinde eşini ve iş arkadaşını buran sanık hakkında hakim karar verdi.

Konya'da 16 Eylül 2017 yılında boşanma aşamasındaki eşi ile kendisine engel olmak isteyen iş yeri çalışanını silahla yaralayan sanık, 25 yıl 11 ay 7 gün hapis cezasıyla cezalandırıldı.

Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla bağlanan tutuklu sanık Zafer Tatlısert, müşteki Saliha Gizem T, yakınları ve taraf avukatları katıldı.

Saliha Gizem T. sanığın olaydan önce de birçok kez kendisini ve ailesini tehdit ve darp ettiğini söyledi.

Sanık Tatlısert'in hak ettiği cezayı almasını istediğini belirten Saliha Gizem T, "Sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını talep ediyorum. Kendisi beni daha önce de öldürmeye teşebbüs etmiş ancak silahı tutukluk yapmıştı. Bu nedenle öldürmeye teşebbüsten cezalandırılmasını talep ediyorum.” diye konuştu.

Saliha Gizem T'nin avukatı Emin Levent Yavuzer de sanığın suçunun sabit olduğunu belirterek, üst sınırdan ve hiçbir indirim uygulanmadan cezalandırılmasını istedi.

Savcının mütalaasını tekrarladığı duruşmada, son sözü sorulan sanık Zafer Tatlısert, "Mütalaayı kabul etmiyorum. Savcı Bey olayı magazinelleştirmeye çalışmış. Mütalaadaki bazı tutarsızlıklar, Savcı Bey'in dosyaya hakim olmadığını gösteriyor. Olay günü ben kurye kıyafeti giymedim. Başımdaki kaskı da güvenlik amaçlı, motosiklet kullanmak için takmıştım. İş yerine girerken güvenlik görevlisi kim olduğumu sorunca, bir anda refleks olarak 'kuryeyim' dedim." ifadelerini kullandı.

Olayı önceden tasarlamadığını iddia eden Tatlısert, "Olayı tasarlamış olsam, güvenlik kameralarının olmadığı bir yere giderdim. Her yerde güvenlik kamerasının olduğu iş yerine gitmezdim. Eşimden şüphelendiğim için can havliyle çalıştığı iş yerine gittim. Bu olaydan önce, kendilerine, 'öldürmek amacıyla ateş ettiğim' iddiası da doğru değildir. Müştekiler bana iftira atmaktadır." diye konuştu.

Zafer Tatlısert'in avukatı Ozan Erdoğan, karşı tarafın iddialarında tutarsızlık bulunduğunu, olay yeri incelemelerinin yetersiz olduğunu, olayın gerçekleşmesinde ağır tahrik bulunduğunu öne sürerek, müvekkilinin beraatini talep etti.

Mahkeme heyeti, sanık Tatlısert’e, "eşi kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet cezası verdi.

Heyet, eylemin teşebbüs aşamasında kalması ve haksız tahrik indirimiyle cezayı 13 yıl 6 aya indirdi.

Tatlısert'e yine eşi Gizem'i başka bir olayda yaralama suçundan 11 ay 7 gün, eşinin iş arkadaşı Abdülkerim Ü’yü 'kasten yaralama' suçundan 8 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

Sanık ayrıca Çağatay G'ye karşı "kasten yaralama" eyleminden 12 ay, Sadık G'ye karşı "kasten yaralama" eyleminden 9 ay, 6136 sayılı "Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler" kanununa aykırı davranışı dolayısıyla 1 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Sanığa toplamda, 25 yıl 11 ay 7 gün hapis cezası verildi.

Okunma : 1283
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Ereğli Tekzen Mağazası Kapanıyor
13 Aralık 2019 Okunma: 11968 Gündem
Ahmet Davutoğlu’nu n partisi resmen kuruldu: İşte kurucular
12 Aralık 2019 Okunma: 6055 Siyaset
Son Dakika: Ereğli’de otomobil bir anda yandı
13 Aralık 2019 Okunma: 5758 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın