Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

07 Aralık 2019 Cumartesi
MHP’nin Bayramlaşma Programında Başkan Musa Açık ve Net Konuştu
Milliyetçi Hareket Partisi Ereğli İlçe Başkanlığı’nın bayramlaşma programında konuşan Başkan Musa Yılmaz; “Ol deyince olduran gönüllerimizi iman nuru ile dolduran Yüce Allah’ın 99 adı ile Ya Bismillah” diyerek sözlerine başladı.
Kategori : Gündem
12 Ağustos 2019 16:31
 
MHP’nin Bayramlaşma Programında Başkan Musa Açık ve Net Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Ereğli İlçe Başkanlığı’nın bayramlaşma programında konuşan Başkan Musa Yılmaz; “Ol deyince olduran gönüllerimizi iman nuru ile dolduran Yüce Allah’ın 99 adı ile Ya Bismillah” diyerek sözlerine başladı.

Konya Ereğli MHP İlçe Teşkilatında Bayramlaşma programı düzenlendi.

MHP İlçe Başkanı Musa Yılmaz, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP Belediye Meclis Üyeleri ve partililerin katıldığı programda konuşan Başkan Musa Yılmaz, önemli açıklamalarda bulundu.

“Yönetim kurulu üyelerimiz, Belediye meclis üyelerimiz, 27. Dönem Milletvekili Adaylarımız, Türkiye Kamu Sen’e bağlı sendikalarımızın temsilcileri, kıymetli partililerimiz, değerli hemşerilerimiz ve basınımızın kıymetli temsilcileri. İlçe başkanlığımızın düzenlemiş olduğu bayramlaşma programına hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz” diyerek sözlerine başlayan Başkan Musa Yılmaz; “Bir bayrama daha ulaştıran Allah’a hamdü senalar olsun. Kurban bayramı kaynaşmanın vesilesi, dargınlıkların tasfiyesi, kırgınlıkların telafisi, hatırlamanın ve hatırlanmanın sedası barış ve kardeşliğin sevincidir” ifadelerini kullandı.

Başkan Musa Yılmaz’ın konuşmaları şöyle;

Zekası basmayanlara bekayı bir kez daha anlatıyoruz

Pek çok sorun ve sıkıntının var olduğu bir zaman diliminde Kurban Bayramı’na erişmiş bulunuyoruz.  Milliyetçi- Ülkücü hareket milletimizin en ihtiyaç duyduğu zamanda fani bedenlerini vatanın birliği ve selameti uğruna feda etmekten bir an olsun kaçınmamıştır. Buna azda olsa Türk Siyasi tarihini bilenler şahittir. Bugün de Cumhur İttifakıyla bu duruş devam etmektedir. İttifakın taşıyıcı kolonu olan Beka diyoruz zekası basmayanlara beka nedir anlatamıyoruz.

Beka’yı tekrar tekrar ifade etmek gerekirse; bugün Doğu Akdeniz’de devletimizin doğalgaz arayışlarının Avrupalı devletler tarafından yadırganması ve yaptırımlara tabi olmamız, Suriye’ye olan operasyonlarımız, Pençe Harekatı, Ekonomik tetikçilerin saldırıları gibi sorunlara olan desteğimizi beka ile ilişkilendiremeyenlerin gerçekten zeka sorunu var demektir. Cumhur İttifakı kararlı duruşuna ve Türk milletinin ihtiyaçlarından doğan gerekliliğiyle yoluna devam ederek coğrafyamızı stratejik güce dönüştürmek için önemli imtihanlar vermektedir. 

İP sadece MHP'den intikam almak için kurulan hastalıklı bir partidir

Bir diğer mesele ise Geçtiğimiz günlerde Genel Başkanımız Liderimiz Sayın Devlet BAHÇELİ Bey tarafından Partimizden koparak İP'e katılanları birliğe ve partimize davet etmesidir... Partimize olan saldırılara baktığımızda bu çağrının geniş yankı uyandırdığı açıktır... Bu çağrıya kahkaha ile cevap verenler rezil rüsva olduklarını er ya da geç göreceklerdir. Siyasetin gereği bazen küskünlük, kızgınlık yaşanabilmektedir.

İP sadece MHP'den intikam almak için kurulan hastalıklı bir partidir. İP kongresinde demokrasi dediler, anahtar listeyi özenle ve kurnazca yerleştirdiler. Ülkücüler dışlandı. İP'in başkanı yalan söyledi, delegelerini aldattı. İP zaman kaybıdır, ayıplıdır, sakıncalıdır. Kandil ve Pensilvanya'nın ileri karakoludur. İşbirliği yaptığı teröristlere haydut diyemeyen, ülkücülere saldıran, eline ülkücü kanı bulaşan, kimliksiz ve dönekler bu millete günü gelince hesap verecektir.

Halkın Tercihine saygı duymak siyasi erdemin bir gereğidir

Son olarak Yerel Siyasete Ereğli’mize döndüğümüzde 31 Mart Yerel Seçiminin sonucunda Bağımsız Belediye Başkan Adayının Başkanlığı kazanması sonucunda demokrasinin gereği olan halkın tercihine saygı duymak siyasi erdemin bir gereğidir.

Belediye Meclisini 8 üyemizle temsil ediyoruz

Bu seçimle birlikte MHP olarak belediyenin karar organı olan belediye meclisinde 8 meclis üyesiyle temsil edilmekteyiz. Gerek Belediye Meclisinde gerekse Belediye Encümenine gelen ve Ereğli’nin bir fazla hizmet alabilmesi ve vatandaşın işinin görülmesi amacıyla yapılan önergelere destek vermekten hiçbir zaman imtina etmedik.

Buradaki en önemli husus şudur bunu altına basa basa söylüyorum; 31 Mart seçimleri geride kaldı. Seçilmiş bir belediye başkanı ve organları var. Artık kavga ve çatışmadan uzaklaşılması en büyük çağrım ve dileğimdir. Eğer bir kavga olacaksa bu Ereğli için olmalıdır.

Bir ve beraber olmalıyız. Biz MHP olarak hep bunun savunucusu olduğumuzu ve mücadelesini her daim vermeye hazır olduğumuzu söylüyoruz. Ve meclis toplantılarında bir kamu yararı ya da yerindenlik ilkesine uygun olan her öneriye kabul oyu veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz.

MHP’ye büyük haksızlıklar yapılıyor

Bütün bunları tefeci zihniyeti ile düşünmeyip karşılıksız düşünen ve yapan MHP’ye büyük haksızlıklar yapılmaktadır. Ereğli siyasetinde gelişen her olumsuz hadiseden sonra partimiz ve Genel Başkanımız hedef alınmakta ve hemşerilerimizle karşı karşıya getirilmek istenilmektedir... Biz bütün bu olanları takip etmekteyiz ve birileri bu tutumlarından vazgeçmezlerse bunun siyasal ve Hukuki maliyetine katlanmak durumunda kalacaklarını da ifade etmek artık farz oldu...

Hafıza-i beşer nisyan ile malüldür sözünün aksine Milliyetçi-Ülkücü hareket’in hafızası derindir yapılanları asla unutmaz yeri ve zamanı gelince hatırlatır, diyerek bu tarz davranışların bir daha yaşanmamasını temenni ederim.  Son verirken;

Bu duygu ve düşüncelerle, şehit ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, eli öpülesi şehit analarımızın Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, kesmiş olduğumuz kurbanlar, yapmış olduğumuz ibadetler, şu an da Haç ibadetini yerine getirmek maksadıyla kutsal topraklarda bulunan vatandaşlarımızın ibadetleri ve duaları hürmetine bayramın Türk- İslam coğrafyalarına hasretini çektiğimiz güzel ve huzur dolu günlere esenlik ve dirlik getirmesi temennisiyle başta büyük Türk milleti olmak üzere tüm Türk-İslam Âleminin mübarek Kurban bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum.

Sağ olun, Var olun Cenabı Allah’a emanet olun.

NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE!” ifadelerine yer verdi.

Okunma : 1717
Foto galeri
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Ereğli’de Silahla kendini vurdu
05 Aralık 2019 Okunma: 20010 Asayiş
Ereğli’de 35 yaşındaki şahıs aranıyor
04 Aralık 2019 Okunma: 8876 Asayiş
Ereğli’de ürküten gelişme
06 Aralık 2019 Okunma: 6564 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın