Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

12 Temmuz 2020 Pazar
Meclis'te Tansiyon Yükseldi
Ereğli Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı bugün yapıldı, toplantıda Ak Parti heyeti ile Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu arasında sözlü tartışmalar yaşandı.
Kategori : Siyaset
13 Haziran 2019 01:10
 
Meclis'te Tansiyon Yükseldi

Ereğli Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı bugün yapıldı, toplantıda Ak Parti heyeti ile Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu arasında sözlü tartışmalar yaşandı. 

Belediye'ye işçi alamadığını yol arkadaşları ile henüz çalışma fırsatı bulamadığını söyleyen Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Serdar Altınok'un işçi almanıza engel değiliz ifadelerine karşılık verdi. 

Oprukçu, sizler diyorsunuz ki biz meclis olarak engel değiliz yüreğin yetiyorsa al Hüseyin Oprukçu diye topu benim kucağıma koyuyorsunuz, sahipleneceksiniz kardeşim, biz  Belediye meclis üyeleri olarak Hüseyin Oprukçu'ya tam destek veriyoruz demiyorsunuz ben personel almaya başlarsam sizin partinizin aldığı tüm adamlar kapıda olur, ama kimsenin rızkı ile oynamayalım diyorum ama bu konuda yol alacağım, vatandaşın önünü açacağım, Hüseyin Oprukçu'yu meclis'te darlandıramıyor bari halkı süreyim üstüne halk darlandırsın diyorsunuz,  böyle bir dünya yok dedi.

MECLİS ÜYESİ EYÜP ARPACI'YI BAŞKAN YARDIMCISI YAPMAM 

Ortamın gerildiğini söyleyen Ak Parti Belediye Meclis üyesi Eyüp Arpacı ise, Oprukçu'nun sesini yükselttiğini ve bunun hoş bir davranış olmadığını belirtti. 

Arpacı'ya yanıt veren Başkan Oprukçu , ben  sizi seviyorum, sizi Belediye Başkan Yardımcısı yapmamı söyleyen dostlarım var, ama kendilerine de ifade ettim, bir başka ismi vermiş olsalardı mutlaka değerlendirirdim. fakat  Eyüp beyi bu süreçte Başkan Yardımcısı yapma imkânım yok dedim açık seçik bunu ifade ettim sizin istediğinizi alamadığınızı düşünüyorum diye konuştu. 

Oprukçu'ya yanıt veren Arpacı, 'benim öyle bir düşüncem yok size gelen insanlar öyle düşünebilirler. bu sözleri sizlere yakıştıramadım. Allah razı olsun ben öyle birşey olsaydı özel görüşmelerimizde size iletirdim. Ben Adem bey kardeşimin yanında olmak için bu yola girdim ifadelerini kullandı. 

 

Okunma : 13281
Foto galeri
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Ereğlili Bir Onbaşı'nın Hikayesi
10 Temmuz 2020 Okunma: 15943 Kültür Sanat
Kaderine Terk edilen mahalle: Taşbudak
10 Temmuz 2020 Okunma: 14739 Kültür Sanat
Her dilden Ereğli Tarihi
10 Temmuz 2020 Okunma: 14460 Kültür Sanat
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın