Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

17 Kasım 2018 Cumartesi
Meke Gölü’nde Temizlik
Haberlerimizde geçtiğimiz günlerde yer verdiğimiz ve çöp alanı haline gelen Meke Gölü ve civarında temizlik çalışmaları yapıldı.
Kategori : Gündem
08 Kasım 2018 19:13
 
Meke Gölü’nde Temizlik

Haberlerimizde geçtiğimiz günlerde yer verdiğimiz ve çöp alanı haline gelen Meke Gölü ve civarında temizlik çalışmaları yapıldı.

Konya’nın Karapınar ilçesinde bulunan ve dünyanın nazar boncuğu olarak adlandırılan Meke Gölü, son zamanlarda kötü kullanımdan dolayı etrafına pis koku yayan çöp alanı haline gelmişti.

Karapınar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Ereğli Doğa Koruma ve Milli Parklar Mühendisliği işbirliğiyle Meke Gölü ve etrafında çevre temizliği yapıldı.

Temizlik işçileri, Meke Gölü ve çevresinin daha temiz ve güzel bir görüntüye kavuşması için bilinçsizce atılan atıkları temizledi.

Karapınar Belediyesi Temizlik İşleri Müdür Vekili İbrahim Verim, Meke Gölü ve çevresinin temizliğine önem verdiklerini söyledi.

Gölü çok sayıda kişinin ziyaret ettiğini ifade eden Verim, "Göle ziyarete gelenler göl çevresine attıkları maddelerle çevreye zarar veriyor. Bu konuda duyarlı olmalıyız. İnsan evinde çöpleri halının üzerine atmıyorsa çevresinde de aynı duyarlılığı göstermelidir. Çöpleri göl çevresine atmadığımız zaman, hem gölü temiz tutmuş oluruz, hem de ziyarete gelenler daha temiz çevreyle karşılaşırlar." diye konuştu.

Okunma : 1410
Foto galeri
AYD HABER İÇİ SAĞ
kent gaz
zafer eğitim
tatlıdil inşaat
Gündem haberleri
Halat Koptu 1 Yaralı Var
14 Kasım 2018 Okunma: 5625 Gündem
Oynamak istemeyen karısını pompalı tüfekle öldürdü
13 Kasım 2018 Okunma: 4343 Asayiş
Terbiyesizlik Bu!
15 Kasım 2018 Okunma: 4237 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın