Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

21 Ocak 2019 Pazartesi
Milli İradenin Tahakkuku, Yarının Büyüklerinin Şenliği: 23 Nisan
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yazılı bir mesaj yayımlayan MHP İlçe Başkanı Musa Yılmaz; “23 Nisan 1920'de yeni Türk Devletinin müjdesi tüm dünyaya duyurulmuştur” dedi.
Kategori : Gündem
22 Nisan 2018 16:54
 
Milli İradenin Tahakkuku, Yarının Büyüklerinin Şenliği: 23 Nisan

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yazılı bir mesaj yayımlayan MHP İlçe Başkanı Musa Yılmaz; “23 Nisan 1920'de yeni Türk Devletinin müjdesi tüm dünyaya duyurulmuştur” dedi.

Konya Ereğli Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Avukat Musa Yılmaz, mesajının tamamında;

“Her yıl 23 Nisan olarak kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının önemi bundan 98 yıl önce Kadim devlet geleneğine sahip olan devletimiz, cihan harbinde yenik düşmesi ve memleketin bilfiil işgal edilmesiyle; meclis kapanmış, dolayısıyla demokrasi ve milli egemenliğin esamesi okunmaz olmuştur.

Genelgeler ve Kongrelerde en çok değinilen ve Kurtuluş savaşın parolası olan şu kelimelerin vurgusu her daim yapılmıştır; ''Milletin Bağımsızlığı, Milli Egemenlik''.

İşte bunun bir tezahürü olarak Mart 1920'de Ulu Önder Mustafa Kemal'in yapmış olduğu çağrı üzerine 23 Nisan 1920'de Büyük Millet Meclisi açılmış, yeni Türk Devletinin müjdesi tüm dünyaya duyurulmuştur.

Memleketin işgal altında olduğu, süngü ve silah tehdidinin hüküm sürdüğü bir dönemde kurulan meclis ile kahraman ecdadımız, milli birlik ve beraberliğin ortak aklın silahtan ve savaştan da mühim olduğunu vurgulamıştır.

Bugün ise bu tehditlerinin bir senaryosu ülkemiz üzerinde oynanmaktadır. Ülkenin bunalım ve darboğazda olduğu dönemlerde kendine görev atfeden Partimiz bu konuda Liderimizin yüksek öngörüleriyle büyük bir misyon üstlenmiş olup, bu konuda oynanan senaryo ve oyunları bozmak, Türk devletini kuşatan hain emellere fırsat vermemek, ülkemiz üzerindeki emelleri olanların emellerini hüsrana çevirmek, 15 Temmuz'un gayrı meşru çocuklarını, güneyimizde kurulmak istenen terör devletinin ve ülkemiz içinde hain planlar içinde olan örgütlerin kabusu olmakta Türk'e düşman olana dünyaya dar etmek için büyük bir mücadele vermektedir.

İşte burada Türk milletine düşen devletinin ve bu uğurda mücadele veren insanları bağrına basıp, kucak açmak ve onlara sahip çıkmaktadır. Sıkça kullandığım ve buradaki durumu ifade etmek için kullandığım özet cümle şudur: Başbuğun izinde, Liderin emrinde, Liderin çekiç vurduğu yere biz balyoz olur ineriz!

Bu bayram günü, bir taraftan Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı, egemenlik kaynağının ilan edildiği tarihî bir gün iken, diğer taraftan yarının büyükleri, geleceğimizin teminatı çocuklarımız için bir kutlu şenliktir.

Büyük Atatürk'ün Türk çocuklarına armağan ettiği bu bayram, çağdaş yorumuyla artık dünya çocukları arasında da sevgi ve dostluk bağlarının geliştirilmesi ve bütün insanların barış içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşmasına Türkiye merkezli bir katkıda bulunmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, İstiklal Savaşımızın bütün kahramanlarını, bu vatan için canını feda eden bütün şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!” ifadelerine yer verdi.

Okunma : 1078
AYD HABER İÇİ SAĞ
kent gaz
tatlıdil inşaat
zafer eğitim
Gündem haberleri
SON DAKİKA: Ereğli için ittifak kararı verildi
17 Ocak 2019 Okunma: 17201 Gündem
Oprukçu’dan Bağımsız Adaylık Sinyali
19 Ocak 2019 Okunma: 14814 Siyaset
Musa Yılmaz’dan İttifak sonrası ilk açıklama
18 Ocak 2019 Okunma: 14190 Siyaset
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın