Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

21 Ağustos 2019 Çarşamba
Musa Yılmaz’dan MHP’nin 50. Yıl Mesajı
Milliyetçi Hareket Partisi’nin kuruluşunun 50’inci yılı nedeni ile yazılı bir mesaj yayımlayan MHP İlçe Başkanı Musa Yılmaz; Türk Milleti’nin var olma ve beka mücadelesinin bayraktarı: Milliyetçi Hareket Partisi’dir” dedi.
Kategori : Gündem
09 Şubat 2019 14:02
 
Musa Yılmaz’dan MHP’nin 50. Yıl Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi’nin kuruluşunun 50’inci yılı nedeni ile yazılı bir mesaj yayımlayan MHP İlçe Başkanı Musa Yılmaz; Türk Milleti’nin var olma ve beka mücadelesinin bayraktarı: Milliyetçi Hareket Partisi’dir” dedi.

Konya Ereğli Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Avukat Musa Yılmaz, mesajında, şu ifadeleri kullandı:

TÜRK MİLLETİ’NİN VAR OLMA ve BEKA MÜCADELESİNİN BAYRAKTARI: MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

“Aslında yaşı Türk milletinin tarih sahnesine çıkışıyla eş değer olan Milliyetçi Hareket Partisi; 8-9 Şubat 1969’da Adana kongresinden CKMP isminin değişmesi ve ilk Genel İdare Kurulu toplantısıyla partinin ambleminin ‘’Üç Hilal’’ olmasıyla bugünkü asırları aşan Türk milliyetçiliği fikriyatının siyasal temsilcisi olan partimiz Türk milletinin ilgisi, desteği ve muavenetiyle bugün 50. yılını kutlamaktadır.

Milletimiz açısından dile kolay olan 50 yıl Türk milliyetçileri için ise sürekli yıldırma, sindirme ve yok etme çabalarıyla geçmiştir. Milliyetçi-Ülkücü hareketi bölmek, parçalamak ve yutmak için tehditlerle pes ettirmek isteyenler oldu; başaramadılar, ölümle tüketmek isteyenler oldu; güçleri yetmedi, boynumuza ilmek geçirip sindireceklerini umanlar oldu; nefesleri yetmedi, Entrikalarla yolumuzdan çevirmeyi deneyenler oldu; sonuç alamadılar.

Tüm bu hadiseler aslında bizim kutlu mazimizin özetidir, acı da olsa gerçeklerdir. Böylesine uzun ve meşakkatli yolları aştığımız, çileye talip olduğumuz ve ömrümüzü vakfettiğimiz yarım asırdır Türk-İslam ülküsünün siyasetteki sesi olan davamızda Allah’a çok şükür cevabını ve hesabını veremeyeceğimiz hiçbir icraatımız yok.

Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet BAHÇELİ beyin deyimiyle: Siyasetimiz, milletin ve devletin bekasını merkeze alan bütün vatandaşlarını toplayacak kadar bütünleştirici; hareketimiz ise bir vesile ile ayrı düşerek üç hilalde gönlü kalan bütün arkadaşlarını kucaklayacak kadar kapsayıcıdır.

Milliyetçi Hareket Partisinin siyaseti kısa vadeli ve ucuz kişisel çıkarların yarıştığı koşu parkuru değildir. Siyasetimizin öznesi insan nesnesi devlet yüklemi demokrasi cümlesi ise millettir. Bizim siyasetimizin yol haritasında, istismar, riya, ikiyüzlülük olmayacak. Yalnızca sabır, şuur, denge ve dava adamlığı yer alacaktır. Bayraktarlığını yaptığı fikir ise yalnızca iktidar olma değil, aynı zamanda Türk milletinin var olma ve beka mücadelesidir.

Bu düşüncelerle Partimizin kuruluşunun 50. yıl dönümünün hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, kurucu Genel Başkanımız merhum Alparslan TÜRKEŞ bey’e, gerek hareketimiz içinde şehadete ermiş olan ülkü şehitlerimize, gerek yurt savunması için canlarını ülkemizin bölünmez bütünlüğü için feda etmiş aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyor, zulme direnen gazilerimize de Allah’tan acil şifalar ve hayırlı ömürler diliyorum.

NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE!”

Okunma : 1071
tatlıdil inşaat
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Ereğli’de yakalanan bomba, cep telefonu ile tuvalette patlatılacakmış
18 Ağustos 2019 Okunma: 8082 Ulusal Haberler
Nefes borusuna salatalık kaçan çocuk kurtarılamadı
19 Ağustos 2019 Okunma: 7031 Asayiş
Bisküvi işçileri kaza yaptı: 16 yaralı var
18 Ağustos 2019 Okunma: 5803 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın