Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

22 Eylül 2018 Cumartesi
Musa Yılmaz’dan kurban Bayramı Mesajı
Ereğli MHP İlçe Başkanı Musa Yılmaz yayımladığı bayram mesajında; Kurban bayramı vuslat güneşi, kucaklaşma günüdür” dedi.
Kategori : Gündem
20 Ağustos 2018 17:49
 
Musa Yılmaz’dan kurban Bayramı Mesajı

Ereğli MHP İlçe Başkanı Musa Yılmaz yayımladığı bayram mesajında; Kurban bayramı vuslat güneşi, kucaklaşma günüdür” dedi.

Konya Ereğli Milliyetçi hareket Partisi İlçe Başkanı Avukat Musa Yılmaz, yayımladığı bayram mesajında;

​“Türk- İslam aleminde önem arz eden maneviyatın, duanın, yardımlaşmanın, dayanışmanın ve buluşmanın muhabbetin arttığı sevgi, saygı ve hoşgörünün doruklaştığı, aile ve akrabalıkların pekiştiği, dargınlıkların sona erdiği birlik ve beraberlikte yarıştığımız müstesna anlardan birisi olan bir Kurban bayramına erişmenin mutluluğunu yaşamaktayız.

Şüphesiz kurban; bir Müslümanın bütün varlığını, gerektiğinde Allah yolunda feda etmeye hazır olduğunun kanıt ve işaretidir.  Ve de kurban, haç ve zekât gibi mal ile yapılan bir ibadettir.

 Kurban ibadetiyle birlikte gönüllerdeki katılıklar yumuşaması, kırgınlıklar giderilmesi, insanlarımız arasındaki mesafelerin bir an önce kapatılması gerekmektedir.

Ülkemiz üzerinde dolaşan karabulutların ve hain emellerin ülkemizi, milletimiz, istikrarsız ve güvensiz bir ortama savurmak istediği bilinen bir gerçektir. 

Şüphesiz ki; milli beka tehdit ve tehlike altındadır. Bu tehlikelere karşı girmiş olduğumuz Kurban bayramı ile saflarımızı sıklaştırıp, milletimizi hain emelli, Müslüman düşmanı çevrelere kurban ettirmemiz gerekmektedir.

İnancım odur ki, Türk milleti ebediyete kadar son yurdunda; bağımsız, onurlu ve milli değerlerine sahip çıkarak bayramlarını karşılayacak ve ayrılma çetelesi tutanlara asla fırsat vermeyecektir.

Beklentim ve niyazım odur ki, kesmiş olduğumuz kurbanlar, yapmış olduğumuz ibadetler, şu an da Haç ibadetini yerine getirmek maksadıyla kutsal topraklarda bulunan kardeşlerimizin ibadetleri ve duaları hürmetine bayramın Türk- İslam coğrafyalarına hasretini çektiğimiz güzel ve huzur dolu günlere esenlik ve dirlik getirmesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, şehit ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, eli öpülesi şehit analarımızın da Kurban Bayramını da en içten dileklerimle tekrardan kutluyor, Kurban bayramının Türk-İslam coğrafyasına huzur ve barışı getirmesi temennisiyle başta büyük Türk milleti olmak üzere tüm Türk-İslam aleminin mübarek Kurban bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum            ifadelerini kullandı. 

Okunma : 905
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
kent gaz
Gündem haberleri
Biçerdöverle obruğun içine düştü
19 Eylül 2018 Okunma: 7986 Ulusal Haberler
Engerek yılanı böyle saldırdı
21 Eylül 2018 Okunma: 6527 Kültür Sanat
Kaymakam Yaran Böyle Uğurlandı
19 Eylül 2018 Okunma: 4898 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın