Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

22 Şubat 2019 Cuma
Obruğa düşen tilki kurtarıldı
Karapınar’da pazar günü, yaklaşık 30 metre derinliğindeki obruğa düşen tilki, AFAD ekibi tarafından 3 gün sonra kurtarılabildi.
Kategori : Gündem
10 Ekim 2018 00:38
 
Obruğa düşen tilki kurtarıldı

Karapınar’da pazar günü, yaklaşık 30 metre derinliğindeki obruğa düşen tilki, AFAD ekibi tarafından 3 gün sonra kurtarılabildi.

Konya’nın Karapınar ilçesine bağlı Sırnık mevkisinde pazar günü 30 metre derinliğindeki obruğa düşen ve çalışmalara rağmen kurtarılamayan tilkinin çıkarılması için bu sabah, bölgeye AFAD ekibi sevk edildi.

İçi su dolu obruğa, vinç yardımıyla önce bot indirildi. Obruk içindeki küçük bir toprak parçası üzerinde duran tilki, ürküp ekiplerden kaçmaya başladı.

Obruğun kenarlarına tırmanan tilki, bir süre sonra tüfekle uyuşturucu iğne atılarak yakalandı. Tilki, daha sonra özel torbaya konulup obruktan çıkarıldı.

Herhangi bir yarası olmadığı tespit edilen tilki, uyuşturucu iğnenin etkisi geçtikten sonra doğaya bırakıldı.

AFAD Konya İl Müdürü Yıldız Tosun, yaptığı açıklamada, obrukta çökmeler devam ettiği için kurtarma çalışmalarında zorlandıklarını belirtti.

Uzun süren çalışmalar sonucunda, AFAD ekiplerinin başarılı bir operasyonla tilkiyi sepetle çıkardığını ifade eden Tosun, "Tilkiyi çıkarmadan önce uyuşturucu iğne yardımıyla bayılttık. Sonra ekiplerimiz iple tilkinin bulunduğu bölgeye inerek, tilkiyi sepete aldı ve çıkardı." dedi.

Tosun, sağlık durumunun iyi olduğu tespit edilen tilkinin doğaya bırakıldığını bildirdi.

Konya'nın Karapınar ilçesinde, yaklaşık 30 metre derinliğindeki obruk içine pazar günü düşen tilki, AFAD, Orman Bölge Müdürlüğü ve Karapınar Belediyesi ekiplerinin, dün yaklaşık 3 saat süren çalışmalarına rağmen kurtarılamamıştı.

Obruğa halatlarla özel kapan indirilmiş, saatler süren bekleyişe rağmen tilkinin kapana girmemesi üzerine kurtarma çalışmalarına ara verilmişti.

Okunma : 1652
Foto galeri
tatlıdil inşaat
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Bizleri Kimse Yolumuzdan Edemez
19 Şubat 2019 Okunma: 7927 Siyaset
Ak Parti'nin Listesine İlk Tepki Geldi
19 Şubat 2019 Okunma: 6856 Siyaset
Önce iki kişiyi vurdu sonra kendini öldürdü
19 Şubat 2019 Okunma: 6260 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın