Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

08 Nisan 2020 Çarşamba
Onların maaşları evlerinde ödenecek
KORONAVİRÜS NEDENİ İLE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI BULUNAN VATANDAŞLARIN MAAŞLARI EVLERİNDE ÖDENECEK.
Kategori : Ulusal Haberler
26 Mart 2020 02:24
 
Onların maaşları evlerinde ödenecek

KORONAVİRÜS NEDENİ İLE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI BULUNAN VATANDAŞLARIN MAAŞLARI EVLERİNDE ÖDENECEK.

İçişleri Bakanlığının valiliklere verdiği talimat kapsamında 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanların maaşları evlerinde ödenmeye başlandı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı bulunanların maaşlarını evlerinde alabilmeleri için valiliklere talimat gönderildi.

Bu çerçevede Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası, Denizbank ve PTT ile varılan mutabakat sonucu, valilikler ve kaymakamlıklar koordinasyonunda sokağa çıkma yasağı olanların maaş ödemeleri evlerinde yapılıyor.

Ödemeler, öncelikle banka görevlileri aracılığıyla, banka görevlilerinin yetersiz kaldığı yerlerde ise valilik ve kaymakamlıklar koordinasyonundaki "Vefa Sosyal Destek Grubu"nca gerçekleştiriliyor.

Evden maaş ödemesi uygulamasına göre, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlar evde ödeme, havale-EFT talimatı konusundaki taleplerini valilik ve kaymakamlıklara 112, 155 ve 156 numaralı telefonlar aracılığıyla iletiyor.

Şubede iletilen talimata istinaden müşteri hesabından yetkili kamu görevlisine ödeme yapılıyor. İşlem tutarı kendisine teslim edilen banka görevlisi ile yetkili kamu görevlisi müşterilere işlem tutarını teslim ettikten sonra ödemelerin yapıldığına dair tutanağı ilgili banka şubesine teslim ederek süreci tamamlıyor.

Müşterinin adresinde bulunamaması halinde tutar, yetkili kamu görevlisi tarafından ilgili banka şubelerine iade ediliyor.

Okunma : 1813
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Ereğli’yi Canlı İzleyin
04 Nisan 2020 Okunma: 44207 Gündem
Test sonucu pozitif çıkınca iki ev karantina altına alındı
05 Nisan 2020 Okunma: 11206 Gündem
Son dakika: Ereğli’de yeni korona vakaları görüldü
08 Nisan 2020 Okunma: 9283 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın