Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

23 Temmuz 2019 Salı
Oprukçu: Benim Varlığım Beka'ya Zarar Vermez
Özcan Saraç’ın sunduğu ve Umut Yaygır’ın yorumlarıyla katıldığı Siyaset Arenası programına katılan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Hüseyin Oprukçu, çok önemli açıklamalarda bulundu.
Kategori : Ulusal Haberler
15 Mart 2019 00:17
 
Oprukçu: Benim Varlığım Beka'ya Zarar Vermez

Özcan Saraç’ın sunduğu ve Umut Yaygır’ın yorumlarıyla katıldığı Siyaset Arenası programına katılan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Hüseyin Oprukçu, çok önemli açıklamalarda bulundu.

www.eregklihaberleri.com internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından canlı olarak sunulan Siyaset Arenası programının canlı yayın konuğu olan Konya Ereğli Bağımsız Belediye Başkan adayı Hüseyin Oprukçu; “İnsanları eleştirebilirsiniz ancak namus ve haysiyetine halel getirecek sözler bir siyasetçiye yakışmaz” dedi.

Halkımızın takdirine bırakıyorum

Kendisine yönelik “nereden geldiği belli olmayan aday” sözüne ilişkin açıklama yapan Ereğli Bağımsız Belediye Başkan adayı Hüseyin Oprukçu; “Bana Leyla Hanım’ın söylediklerini duydum. Benim nereden geldiğim ile ilgili hususu halkımızın takdirine sunuyorum. Benim soyum sopum yüzyıllardır Ereğli’de yaşar. Türk olmaktan ve Elhamdulüllah Müslüman olmaktan onur duyuyorum, şeref duyuyorum. Kendimi bildim bileli Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkücü Hareketin içindeyim, bir ömürlük mücadelenin, şerefli bir mücadelenin sahibiyim. Dolayısı ile benim nerden geldiğim ile ilgili olarak AK Parti Genel Başkan Yardımcısına Sayın Vekilin bilgi verdiğini düşünüyorum. Doğru bir bilgilendirmenin yapılmadığını düşünüyorum. İnsanları eleştirebilirsiniz ancak şeref ve haysiyetine, namusuna halel getirecek tavır, davranış ve üslup içinde ifadeler kullanmak bir siyasetçiye yakışmaz ve bu konuyu halkımızın takdirine bırakıyorum.

Mustafa kalaycı Sürç-i Lisan etti

Hüseyin Oprukçu, kendisi ve bağımsız adaylığı ile ilgili olarak geçtiğimiz hafta açıklama yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı’nın sürç-i lisan ettiğini belirterek; “Mustafa kalaycı Bey de Hüseyin Oprukçu’nun ne olduğunu, kim olduğunu, Türk Milleti’nin bekası için neler yapabileceğini ve ne düşünebileceğini iyi bilir, beni iyi tanır. Dolayısı ile yaptığı açıklama sürç-i lisandan başka bir şey değildir diye düşünüyorum” dedi.

Oprukçu neden herkesin gündeminde?

Oprukçu; “Hüseyin Oprukçu, Türk Milletine, Türk Devletine ve Ereğli’ye vakfedilmiş bir ömrün adı, adamlığın adı, hizmetin adı, samimi bir duruşun ve bir çabanın adıdır. Hüseyin Oprukçu, 1970’li yıllardan itibaren bir gönül hareketinin adamı. Rahmetli Alparslan Türkeş’in Gönül seferberliğini ilan ettiği günden bu yana gönüllere girmeye ve gönüllere hizmet etmeye adanmış bir ömrün adamıdır. Biz halka hizmeti Hakk’a hizmet sayanlardanız. Dolayısı ile herkesin rakibidir Oprukçu ve herkes bizi rakip olarak görür” dedi.

Oprukçu; “Sayın Vekil geçenlerde konuşmuş ve 2 saatlik bir konuşmanın 1,5 saatinde Hüseyin Oprukçu’dan bahsetmiş. Muhalefetteki arkadaşların Oprukçu ile alıp veremedikleri nedir bilmiyorum ama mutlaka Allah hayırlısını verecektir. Hayırlısı ile de hayırlı işler yapabileceği bilinen insanın seçileceğini bunun da adının Hüseyin Oprukçu gerçeği var” dedi.

Bunları ancak Oprukçu yapar

Oprukçu; “Hüseyin Oprukçu sağın ya da solun adayı değil. Halkın adıdır. Dolayısı ile halkımızın doğru tercihte bulunacağını düşünüyorum. Ereğli’nin huzurlu geleceği olma noktasında samimi bir gayreti ortaya koyduk. Vatandaşlarımızın evinden başlayan bir huzurlu geleceği inşa etmek istiyoruz. Aç açıkta insanı kalmayan Ereğli’yi ancak Oprukçu’nun inşa edeceği bilincindeyiz” ifadelerini kullandı.

“Sayın Vekil, ne yaptı ki Oprukçu” diye bir ifade kullanmış diyen Oprukçu; “Sayın Vekil Ulu Caminin önünü görmüyorsa, gazinoların şehir dışına çıkartılmasının kolay olmayacağını bilmiyorsa ben bir şey demiyorum. Oğuz Ata tesislerine bakıp Oprukçu’yu görmüyorlar mı? Bütün bunları Oprukçu’nun yapacağını halkımız biliyor. Oprukçu’nun bıraktığı, elinin tersi ile ittiği makamlara bakarsanız Oprukçu’nun bir kara sevdalı olduğunu halkımız görüyor, biliyor” şeklinde konuştu.

Benin varlığım Türk Varlığına zarar vermez!

AK Parti’ye siyasi araştırma çalışmaları yapan iki ayrı anket şirketinin bir 5 bin kişilik bir de 3 bin kişilik toplam 8 bin kişilik yapılan bir kamuoyu yoklamasından bahsedebilirim. Bu anketlerde Oprukçu’nun bağımsız aday olması halinde vatandaşlarımızın yüzde 50 oranında Oprukçu’ya oy vereceğini belirttiğini biliyoruz. Oprukçu’ya gidecek olan oylardan nasıl tırtıklarız, nasıl kopartırız diye Sayın Vekil olsun, CHP olsun herkes yükleniyor. Her iki siyasi partininhatta üçünün kadın kollarının ifade ettiği şeyler var. Vay efendim Oprukçu çekiliyormuş, Oprukçu seçimden sonra görevden alınacakmış, Oprukçu şu partiyi bu partiyi destekliyormuş gibi açıklamalar yapıyorlar. Oprukçu’nun bunların hiç birisiyle ilgisi yoktur” şeklinde konuştu.

Oprukçu ; “Cumhur İttifakının alacağı oy bekayı temin ve tesis edecekse, belediye başkan adaylığında alacağı oy ya da belediye başkan sayısı değil, cumhur ittifakının belediye meclisinde alacağı oy dünya ve ülke kamuoyunda sayılacak, dikkate alınacak. Dolayısı ile Oprukçu’nun belediye başkanı seçilmesi Türk Milleti’nin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığının aleyhine bir sonuç doğurmayacağı alenen ortada.

Biz varlığımızı Türk Varlığına armağan etmiş insanız, bizim varlığımız her halükarda bakaya fayda verir. Türk Milletinin varlığı ve bekası söz konusu olduğunda eskiden de biz vardık, yine biz olacağız” ifadelerini kullandı.

Halil Etyemez Vekillik Yapsın

Halil Bey sadece vekillik yapsın” diyen Oprukçu; “Halil Bey vekillik yapsın, yerel yönetim Halil Beyin işi değil, yerel hizmetleri tanzim etmek Halil Bey’in işi değil. Geçenlerde Adem Bey diyor ki büyüklerimin isteği ile istifa ettim diyor. Sormak istiyorum Adem beyi istifa ettiren kim, büyüklerin kim? Doğrusunu söylemek gerekirse Özkan Beyin aday olacağını düşünüyordum ben. Tecrübesi ile de bilgi birikimi ile de AK Parti’nin en yüksek oyunu alacağını düşünüyorum. Ama en acısı nedir biliyor musunuz? En acı şey insanın yol arkadaşı ile vurulmasıdır. Aday değilim diyor, son dakika kalkıp ben adayım diyor” şeklinde konuştu.

“Halil Etyemez’in Televizyonda Sayın Vekilin yaptığı açıklamalar var. Biz meclis üyelerimizi parti yöneticilerimizi topladık ve cezaevinin artısını eksisini değerlendirdik ve birlikte karar verdik” diyen Oprukçu; “Daha sonra benim haberim yokken başlanmış, ondan sonra da önünü kesmeyelim dedik. Şimdi Karapınarlılar isyan ediyor. Yok böyle bir şey. Söylediğin bir şeyi 3 ay sonra teksiz etmenin, evirip çevirmenin gereği yok, yakışık da almaz” dedi.

Yürekli olsunlar

“İşlerine geleni biz yaptık diyorlar, gelmeyeni de devlete devrediyorlar” diyen Oprukçu, “Cezaevini şimdi de devlet yaptırdı biz yaptırmadık diyorlar. Yav kardeşim yürekli olsunlar. Açık olsunlar.

Okunma : 2171
zafer eğitim
tatlıdil inşaat
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Ereğli’de hareketli gece: Ölü bulunmuştu
23 Temmuz 2019 Okunma: 10727 Asayiş
Son Dakika: Feci kazada 7 kişi öldü
21 Temmuz 2019 Okunma: 9093 Asayiş
Tezkeresini aldı, kazada hayatını kaybetti
20 Temmuz 2019 Okunma: 7843 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın