Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

18 Ekim 2019 Cuma
Oprukçu: İstifa dilekçemi yazmaya hazırım
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Ereğli Belediyesi’nin 5 yıllık stratejik planının hazırlandığı toplantıda yaptığı konuşmasında “İstifa dilekçemi yazmaya hazırım” dedi.
Kategori : Gündem
26 Eylül 2019 20:27
 
Oprukçu: İstifa dilekçemi yazmaya hazırım

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Ereğli Belediyesi’nin 5 yıllık stratejik planının hazırlandığı toplantıda yaptığı konuşmasında “İstifa dilekçemi yazmaya hazırım” dedi.

 Konya Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu; ““Ereğli’nin il olmasını çok önemsiyoruz, sözümüzün arkasındayız, ha Ereğli’yi vilayet yapıyoruz senin Belediye Başkanlığını bırakman gerek derlerse hemen istifa dilekçemi yazmaya hazırım. Bunu açık seçik ve samimi söylüyorum” ifadelerini kullandı.

EREĞLİ BELEDİYESİ STRATEJİK PLANI’NI BELİRLEDİ

Stratejik Planı’nın kabul edildiği toplantıda konuşan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, tarımsal sanayisini kurmuş, istihdam imkanını maksimum ölçüde sağlayan, işsizlik problemini ortadan kaldırabilecek bir stratejik plan hazırladıklarını ifade ederken Ereğli’nin vilayet olmasını arzuladığını bir kez daha belirtti.

TARIMSAL SANAYİSİNİ KURMUŞ, İSTİHDAMI SAĞLAYAN BİR EREĞLİ ARZULUYORUZ

Ereğli Belediyesi Stratejik Planı eylül ayı meclisinin ikinci birleşiminde kabul edildi. Ereğli’nin 5 yıllık stratejik planının kabul edildiği toplantıda konuşan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, hazırladıkları stratejik planın Ereğli’nin gelecek beş yılı için arzuladıklarının bir tercümesi olduğunu aktarırken Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, tarımsal destekli İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, tıbbi ve aromatik bitkilerle ilgili hem üretim hem de sınai tesisleri anlamında önemli mesafeler alacaklarını düşündüğünü ifade etti.

GEREKİRSE İSTİFA ETMEYE HAZIRIM

Ereğli’nin vilayet olması arzusunu toplantıda yaptığı konuşmada bir kez daha dile getiren Başkan Oprukçu, “Ereğli sanayileşmiş ama vilayet olmayı çok önemsiyoruz, sözümüzün arkasındayız, ha Ereğli’yi vilayet yapıyoruz senin Belediye Başkanlığını bırakman gerek derlerse hemen istifa dilekçemi yazmaya hazırım. Bunu açık seçik ve samimi söylüyorum. Ereğli’nin geleceği için Ereğli'nin vilayet olması lazım Ereğlililerin geleceği için Ereğlilin vilayet olması lazım, bu su götürmez bir gerçek” dedi.

MECLİSİN ÜSTÜNDE BİR SİYASET ANLAYIŞIYLA VARILACAK BİR YER YOK

Esnafın kaldırım işgalinin farkında olduklarını, hukuki ve ahlaki zeminde esnafların, vatandaşın hakkına tecavüz etmemelerini sabırla beklediklerini ifade eden Başkan Oprukçu, encümenin yaptığını bozan meclis, ya da meclisin yaptığını bozan encümen, ya da Ereğli belediye meclisinin üstünde kendisine Ereğli de güç vehmeden siyasilerle ve siyaset anlayışıyla Ereğli için varılacak hiçbir yer olmadığına dikkat çekti.

OLUMLU ÖRNEKLERİ ÇOĞALTMALIYIZ

İstanbul, Adana gibi Büyükşehir Belediyelerinde işçi çıkışlarının yaşandığı, olumsuz tabloların oluştuğunu hatırlatan Başkan Oprukçu, “Göreve geldiğim günden bu yana bir Allahın kulunun ekmeğiyle oynamadım. Benim işe aldığım, kadro verdiğim, orda burada aşure dağıtan kardeşlerimin de ekmeğine dokunmadım, dokunmayacağım. Olumlu örnekleri çoğaltalım istiyorum” dedi.

HAKK’A VE HALKA TESLİMİM

Başkan Oprukçu sözlerini “Kinim yok, düne dair kavgam yok, yarını inşa etmeye kararlıyım. Siyaseten de ekstra beklediğim bir şey yok ha herkes rahat olsun. Yarına dair kişisel hesapları olan arkadaşlarımız varsa, mutlaka vardır hiç tereddütsüz rahat bir şekilde yapsınlar hesaplarını, ben mi? Ben Hakka ve halka teslim olmuş vaziyette ömrümün sonuna kadar yürüyeceğim” diyerek noktalandırdı.

Okunma : 13261
Foto galeri
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Bir dönem Ereğli’de doktordu Erhan Çelik ile evlendi
15 Ekim 2019 Okunma: 23463 Ulusal Haberler
Mahkemeden emekli öğretmen'e ceza
15 Ekim 2019 Okunma: 12102 Ulusal Haberler
Son Dakika: Ereğli’de bıçaklı kavga: yaralılar var
17 Ekim 2019 Okunma: 7046 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın