Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

23 Temmuz 2019 Salı
Oprukçu, “Oy Pusulalarına Dikkat”
31 Mart seçimlerine son bir hafta kala bağımsız belediye başkan adayı Hüseyin Oprukçu, vatandaşlardan oy pusulalarına dikkat etmelerini istedi.
Kategori : Gündem
24 Mart 2019 15:02
 
Oprukçu, “Oy Pusulalarına Dikkat”

31 Mart seçimlerine son bir hafta kala bağımsız belediye başkan adayı Hüseyin Oprukçu, vatandaşlardan oy pusulalarına dikkat etmelerini istedi.

Aday olduğu günden itibaren her türlü saldırı ve hakarete maruz bırakılmasına ve itibarsızlaştırma çabalarına rağmen, Ereğli halkının kendisine sahip çıktığını belirten Hüseyin Oprukçu, oy pusulalarında yaşanılması muhtemel sıkıntıya dikkat çekerek, “Mührü, en sona bırakılan ve diğerlerinden küçük tutulan çerçevenin tam ortasındaki yuvarlak kısma basılması gerekiyor. Yoksa geçersiz sayacaklar” diye uyardı.

Ereğli’deki 87 mahalleyi göz ardı ederek belediye hizmetlerinden mahrum edenlerin, devlet yatırımları ile övünenlerin Pazar günü sandıkta hesap vereceklerini hatırlatan Bağımsız Belediye Başkan adayı Hüseyin Oprukçu, Doğualagözlü ve Fatih, Aydınlar Mahallelerinde vatandaşlara seslenirken, oy pusulalarına ve sandıklara dikkat edilmesini, sahip çıkılmasını istedi.

Aday olduğu günden itibaren maalesef üzerine oyunlar oynandığını, getirilen bütün partililerin Ereğli halkına rağmen Oprukçu’yu itibarsızlaştırma çabası içerisinde bulunduklarına şahit olduklarını ifade eden Hüseyin Oprukçu;

“Benim partimin ve yol arkadaşlarımın Ereğli halkı olduğunu gören diğer adayların, yaşadığımız seçim çalışmaları süresince, neden hedefin hep Oprukçu olduğunu sizlerde anladınız. Çünkü ben her konuşmamda önceliğimin Ereğli’ye hizmet olduğunu söyledim. Hazırladığım ve tek tek hizmete sokacağım projelerimin tamamının, Ereğli’nin çocuklarına istihdam sağlayacağını, açı ve açığı olmayan Ereğli’nin huzur kenti olacağını söylemem, onların hoşuna gitmedi. Bu nedenle oy pusulasında sıkıntı oluşturuldu.

Bir diğer bağımsız belediye başkan adayı ile benim için ayrılan bölüm üst üste getirilerek vatandaşın oyunun boşa gideceği bir düzenek sunuldu. Bunu gören diğer aday yapılan haksızlık nedeniyle benim lehime adaylıktan vazgeçti. Şimdi de oy kutucuğunun boyutunu küçük tutarak vatandaşın alt kısma mührü vurarak geçersiz sayılması tehlikesini yaşıyoruz.

Sizlerden ricam, en sonda bulunan kutunun ortasındaki yuvarlak kısma mührü basmanız, oyunuza ve sandığınıza sahip çıkmanızdır” dedi.

Okunma : 3136
Foto galeri
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
tatlıdil inşaat
Gündem haberleri
Ereğli’de hareketli gece: Ölü bulunmuştu
23 Temmuz 2019 Okunma: 10700 Asayiş
Son Dakika: Feci kazada 7 kişi öldü
21 Temmuz 2019 Okunma: 9092 Asayiş
Tezkeresini aldı, kazada hayatını kaybetti
20 Temmuz 2019 Okunma: 7842 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın