Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

19 Nisan 2019 Cuma
Oprukçu: Sayın Vekil Senin Nefsine Uymam
SON DAKİKA: EREĞLİ’NİN BAĞIMSIZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HÜSEYİN OPRUKÇU ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMALAR YAPTI.
Kategori : Gündem
03 Şubat 2019 15:25
 
Oprukçu: Sayın Vekil Senin Nefsine Uymam

SON DAKİKA: EREĞLİ’NİN BAĞIMSIZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HÜSEYİN OPRUKÇU ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMALAR YAPTI.

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Hüseyin Oprukçu’nun bu açıklamaları çok konuşulacağa benziyor.

Ereğli’nin kaderiyle oynatmam sözüne Vekilin içerlediğini belirten Oprukçu, yürek yangınını bilmeyenler, anket sonuçlarına rağmen halkın ve Ereğli’nin kaderiyle nasıl oynadıklarının hesabını hakka ve halka nasıl vereceklerini düşünmeye davet etti.

Oprukçu'nun konuşması şöyle;

Seçim Bürosunda vatandaşlarla görüşen Bağımsız Belediye Başkan adayı Hüseyin Oprukçu, vekilin, Ereğli’nin istikbaliyle oynatmayacağız lafına çok içerlediğini kendisine katıldıkları mevlit programında ilettiğini belirterek, konuyla ilgili olarak bir açıklama yaptı.

Bağımsız aday olacağının korkusunu daha adaylığını açıklamadan bazı çevrelerce tehditlerin yapıldığına dikkat çeken Oprukçu, vekile cevaben yaptığı açıklamada, şöyle dedi;

“Adama sorarlar cemazül evvelinde ne var diye, yarın mahşerde cenabı hak sormayacak mı ey kulum neyinle geldin diye. Hakkın huzuruna da boş gidilmez, halkın huzuruna da, biz yarın ölecekmiş gibi hakkın huzuruna hazırlanırken, halkın huzuruna da boş ellerle gitmemek için kararlı bir hizmet sürecini sürdürürken, halkımızın karnı tok, sırtı pek olması için çalışmalarımızı sürdürdüğümüzü, eserler oluşturduğumuzu, halkımızın elinden tuttuğumuzu şükürler olsun biliyoruz. Konuşmamda dediğim senin nefsin için Ereğli’nin istikbali ile oynatmayacağımız lafımızın arkasındayız.

Dün hala tehdit ediyorlardı, bu gün hala tehditlerine devam ediyorlar tehditlerle bir yere varamazsınız, elinizden ne geliyorsa ardınıza koymayın. Bir ömür mücadele ettim, bir ömür hizmet ettim, Türk Devleti ve milleti için çırpındım koşturdum. 

Sayın vekil senin nefsin için değil, AK Parti’nin yaptırdığı bütün kamuoyu yoklamalarında Cumhur İttifakı için en uygun adayın Hüseyin Oprukçu olduğunun görülmesine rağmen, zoraki istifa ettirdiğin bir aday kardeşimizi başkan yapabilmek için milletin ve milletinin kara sevdalısı Hüseyin Oprukçu’yu ve yol arkadaşlarını tehdit etmek senin hakkında, haddinde değil.

Buradan hemşehrilerimizin hepsine sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Biz nefsimizi ayaklarımızın altına aldıkta öyle geldik, ömrümüzü, siyasi geçmişimizi ve geleceğimizi gömmeyi göze aldıkta geldik. Sizin bir eliniz yağda, bir eliniz balda, anlamazsınız siz sayın vekil yürek sızısının ne olduğunu sen ne bilirsin. 

Allahın izniyle Ereğli’ye vakfettiğim ömrümü, şerefle ve hizmetle tamamlamaya kararlıyım. Ölümden öteye köy yok, Sultan Alparslan Anadolu’ya nasıl kefenle girmiş ise bizde gerekirse sevdalısı olduğumuz Ereğli için kefenimizi giyer çıkarız. Ha şimdi, ha 5 yıl sonra huzuru ilahiye çıktığımız zaman veremeyeceğimiz hesap yok, veremeyecek olanlar düşünsün. Riyadan uzak durduk, riyadan uzak duramayanlar düşünsün. Bu nedenle onların tehditleri devam etse de bu tehditlere pabuç bırakmayacağız.”

Okunma : 18882
tatlıdil inşaat
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Ereğli’de tüm okullarda ziller susturuldu
17 Nisan 2019 Okunma: 8252 Eğitim
Meteorolojiden Konya ve İlçeleri için kar uyarısı
16 Nisan 2019 Okunma: 8203 Gündem
Belediye Meclisi’nde Cumhur Ayrılığı
16 Nisan 2019 Okunma: 7185 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın