Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

21 Ağustos 2019 Çarşamba
Oprukçu, Türkmen, Akhüyük ve Çiller'de Konuştu
Bağımsız Belediye Başkan Adayı Hüseyin Oprukçu'nun mahalle ziyaretleri sürüyor, Oprukçu akşam saatlerinde sırası ile Türkmen, Akhüyük ve Çiller mahallelerini ziyaret etti, Aday Oprukçu vekil Etyemez'in kendisini nasıl tehdit ettiği konusunu bir kez daha anlatarak ben soru sorduğunuz için ümüğünüzü sıkmam dedi.
Kategori : Siyaset
12 Şubat 2019 21:28
 
Oprukçu, Türkmen, Akhüyük ve Çiller'de Konuştu

Bağımsız Belediye Başkan Adayı Hüseyin Oprukçu'nun mahalle ziyaretleri sürüyor, Oprukçu akşam saatlerinde sırası ile Türkmen, Akhüyük ve Çiller mahallelerini ziyaret etti, Aday Oprukçu vekil Etyemez'in kendisini nasıl tehdit ettiği konusunu bir kez daha anlatarak ben soru sorduğunuz için ümüğünüzü sıkmam dedi. 

Bağımsız aday Hüseyin Oprukçu seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Gündüz saatlerinde Kutören mahallesinde halkta buluşan Hüseyin Oprukçu, burada yoğun bir ilgi ile karşılaştı. 

Akşam  saat 19:30'da Türkmen, 20:30'da Akhüyük ve 21:30'da ise Çiller mahallesinde konuşan Oprukçu, iddiaya göre  Ak Parti heyetinin Çiller sakinlerine karşı gösterdiği tavrından dolayı tepki gösterdi, siz bana soru sorduğunuz için ümüğünüzü sıkmam dedi. 

Hüseyin Oprukçu Çiller mahallesinde vekil Etyemez tarafından nasıl tehdit edildiğini de anlattı. Değerli hemşehrilerim hepiniz biliyorsunuz ki Hüseyin Oprukçu Ereğli'nin kara sevdalısıdır, hatırlarsanız ben 9 defa aday oldum, Çiller'in bizimle yakından uzaktan ilgisi olmadığı zamanda geldim, siz değerli kardeşlerimiz ile birlikte olmanın onur ve şerefini yaşıyoruz, bundan dört ay önce Hüseyin Oprukçu adaydı hatta Hüseyin Oprukçu geldi 2 ay çalıştı destek istedi, ama bir baktık ki aday Ak Parti'den oldu.

Şİmdi bir çok boyutu var bu hadisenin madem böyle istendi ittifaka elbette saygı duyarız, ancak aldatmadan, kandırmadan son dakika golü ile bir vekilin nefsinin tatmin edilmesi adına Ereğli'nin kara sevdalısı Oprukçu'nun önünün kesilmek suretiyle bir beş yıl Ereğli'nin geleceğinin karartılmasına gönlümüz razı olamazdı, onun içindir ki sevgili hemşehrilerim 46 yıllık siyasi mücadelemde bir ve beraber olduğum partimden ayrılmak zorunda kaldım, hem de ağlaya ağlaya ayrılmak zorunda kaldım netice de Ereğli'nin bağımsız Belediye Başkan Adayı olarak huzurunuza geldim.

Ereğli bir vekilin nefsinden kıymetli ve mübarek olduğu için geldim, aday ilan edildiğimizde bir anket yaptırdım, bu ankette Bu Belediye Başkanlarının  içinde hangisini başarılı buluyorsunuz ? sorusu soruldu. Rahmetli Kenan Akpınar'ı da başarılı bulduğunu söyleyen Ereğli halkı Hüseyin Oprukçu'nun yaptığı çalışmaları %73 oranında takdir ettiğini yani başarılı bulduğunu söylemiş, hemşehrilerimizin bir çoğu da Hüseyin Oprukçu'ya oy vereceğini söylemiş. Ereğli'yi Mhp'ye yani Hüseyin Oprukçu'ya bırakmamak için hali hazırda ki Belediye Başkanımızın yol arkadaşını ayartıp aday olarak çıkarttılar. Yahu etik kurallar dikkate alındığında kabul etmek mümkün değil, partini düşünüyorsan en fazla oyu Özkan bele alacaktın neden aday yapmadın? Hüseyin Oprukçu'nun neden önünü kesiyorsun ? Çünkü işin içinde iş var. Ben açık seçik söyledim. Dün Hacımemiş'te ifade ettim, Dedim ki 'Sayın Vekil Ereğli'de sana gölge Belediye Başkanlığı yaptırmayacağım' vekil vekilliğini yapsın, Vekil Acaba ne der diye düşünen bir Beleidye Başkanı olmaz, Belediye Başkanının iradesi olmalı. İnşallah bizler Ereğli'ye yakışır bir Belediye Başkanı olacağız.

ADAY OLMADAN ÖNCE ARAYIP 'BEDELİ AĞIR OLUR' DEDİLER

Oprukçu, biz hizmet etmeye geliyoruz, anamız bizi bu vatana hizmet etmemiz için doğurdu, dile kolay dokuz defa aday olmuşum ikisi Belediye Başkan adaylığı yedi tanesi ise Milletvekili adaylığı bu sefer onuncu sefer yola çıktık, daha aday olmadan vekil ve Belediye Başkan adayının yancıları beni aradı, 'Sakın Biz seni severiz, Vekil olmanı istiyoruz' dediler, ocağıma zaten incir ağacını diktiler bir daha dikilir başka ne olacak ki ?yanıtını verdim ama  'Bak bu sefer bedeli daha ağır olur' diyorlar, yahu dedim Allah Allah tehdit mi ediyorsunuz ? diye sordum ve 'Kaydet dedim git ağa babana dinlet, vatan ve millet hizmetinden geri dönersem namerdim yanıtını verdim. Bağımsız aday olarak geldim Ereğli beni bağrına basıtı o şeref bana yeter.

VEKİL BANA MEVLİT PROGRAMINDA 'HESAPLAŞAĞIZ' DEDİ 

Bağımsız aday oldum, bir hemşehrimizin yakını ölmüş, mevlit programına gittim, dua ederiz diye düşündüm, ben hiç bir cenazede hiç bir mevlitte siyasi diyaloklara girmedim, bu cenazede Ak Parti'nin heyeti ile karşılaştım, vekil ve ilçe Başkanı filan da var, İlçe Başkanı da biliyorsunuz Ereğli'de ki yerel bir televizyonun Yönetim Kurulu Başkanı, Genel Müdürü filan aynı zamanda dedim ki ilçe başkanına bizim Bağımsız adaylığımızı açıkladığımız o programı basın yayın ahlak ilkelerine dayanarak neden vermediniz ? diyerek üzüntümü ifade ettim, bana yer vermediler, aslında kerataya da arada sırada takılırım, nazımı da çeker. Ama onun cevap vermesine fırsat vermeden Sayın vekil bir gün önce söyediğim sözlerden dolayı 'Yani Ereğli'yi bir vekilin nefsine teslim etmem' sözlerim için rahatsız olduğunu ifade ederek 'Seni ahlaklı olmaya davet ediyorum' dedi. Bende güldüm, herhalde ağrına gitmiş olacak ki, bana 'SENİNLE HESAPLACAĞIZ' cümlesini sarfetti, Yahu çıldırmamak mümkün değil, adamın insicamı bozulmuş nevri dönmüş, İşte Aziziye'de Ahmet Özdoğan ile Özkan Özgüven ile Hüseyin Oprukçu ile Ereğli iki yıl kaybetti diyor, yahu Adem Erdal 14 yıldır hani ne yapmış yaptığı bir şeyi gösterin, kim ne derse desin, Ahmet Özdoğan'ın hizmeti var, Özkan Özgüven'in hizmeti var Hüseyin Oprukçu'nun eserlerini de herkes görüyor. 

BEN KİMSENİN SORU SORDUĞU İÇİN ÜMÜĞÜNÜ SIKMAM 

Konuşmasını projelerini anlatarak devam eden Hüseyin Oprukçu, ben kimsenin soru sorduğu için ümüğünü sıkmam, burada sizlere yaptıklarını herkes biliyor, siz bir iadeyi itibar yaparak bunlara gereken dersi verin. Oprukçu'nun konuşmaları sık sık alkışlar ile kesildi. 

 

 

 

 

 

Okunma : 2614
Foto galeri
zafer eğitim
tatlıdil inşaat
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Ereğli’de yakalanan bomba, cep telefonu ile tuvalette patlatılacakmış
18 Ağustos 2019 Okunma: 8082 Ulusal Haberler
Nefes borusuna salatalık kaçan çocuk kurtarılamadı
19 Ağustos 2019 Okunma: 7031 Asayiş
Bisküvi işçileri kaza yaptı: 16 yaralı var
18 Ağustos 2019 Okunma: 5803 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın