Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

07 Ağustos 2020 Cuma
Oprukçu ; Engellemelere rağmen hizmet edeceğiz
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu 10 Ocak çalışan gazeteciler günü nedeniyle basın toplantısı düzenledi, üzerinde ki baskılara değindi, engellemeye çalışıyorlar dedi.
Kategori : Gündem
10 Ocak 2020 11:20
 
Oprukçu ; Engellemelere rağmen hizmet edeceğiz

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu 10 Ocak çalışan gazeteciler günü nedeniyle basın toplantısı düzenledi, üzerinde ki baskılara değindi, engellemeye çalışıyorlar dedi. 

Görevde yaklaşık 9 ayı geride bıraktık diye konuşan  Oprukçu, biz görevimizi eksiksiz olarak yapmaya kararlıyız. Elime dilime belime sahip oluyorum, Seçim esnasında da ifade ettim, benim Bağımsız adaylığım Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Bahçeli'ye bir başkaldırı değildir, 9 ayda çocuk doğar ancak biz henüz doğumu gerçekleştiremedik, Hüseyin Oprukçu'ya karşı bir tavır olduğu ortada. Sayın Çevre Bakanımızla bir buçuk saat konuştum, Allah razı olsun Murat Kurum beyden ilgi ve alaka gösterdi.

Her zaman bir çıkış yolu aradım, ama işte bir vekilden bahsediliyor, yahu Ereğli için sen musibetmisin ? Kardeşim. Belamısın? Bir çok şey ifade edilebilir fakat biz kavga etmeye gelmedik hizmet etmeye geldik. Hizmet edeceğiz, sıradan hizmetlerin dışında Ereğli'nin geleceğini inşa etmek için bir mahkumiyetimizin olduğunun farkındayız.

Onun içindir ki Ereğli'de bir endüstri bölgesi olsun istedik. Sanayicilerin, iş adamlarının yatırım yapabileceği alan istedik. Ereğli siyah havucu, beyaz kirazıyla, elmasıyla, meyve ve sebze de, sütüyle peyniriyle, yoğurduyla, etiyle hayvansal ürünlerin maksimum seviyede üretildiği bir gıda üretim merkezidir.

Ereğli'de gıda ihtisas organize sanayi bölgesi olsun istedik, gıda üreticilerinin Ereğli'ye tarımsal ve hayvansal anlamda yatırımlar yapılmasını istedik, müracaatımızı yaptık ama daha bitmedi. Kamyon garajı ihtiyacı var dendi, kamyon garajı için yer istedim. Toptancı sebze hali şehir merkezinden artık çıkarılsın diye yer istedik. Sanayi sitesi için yeni bir yer istedik çalışmalarımız sürüyor ifadelerini kullandı. 

Oğuz ata, Yunus emre Uğurlu camii, Ulu camii, Akbank önü ve daha bir çok şey yaptık. Gelir gelmez ilk işleri Devlet Bahçeli adını silmek oldu, 'Çimlere Basmayın' büyüklüğünde bir levha ile meclis kararının gereğini yaptıklarını söylediler, şimdi o Devlet Bahçeli bunların onurunu kurtardı. Yatıp kalkıp gece gündüz Devlet Bahçeli'ye dua etmeleri lazım. Adını silmeye çalıştıkları adam.

Netice itibariyle biz ne yapıyorsak Ereğli'nin hayrına yapıyoruz, garip geldik garip gideceğiz. Bu memlekete hizmet etmeye çalışıyoruz, bazen ne işin vardı Hüseyin Oprukçu Aski gibi bir Genel Müdürlüğü bırakıpta Ereğli'ye geldin diye soruyorum, ama benim ki bir kara sevda. Şerefimizle ve onurumuzla hizmet ederek ömrÜmüzü tamamlayamaya kararlıyız. Bunun dışında hiç kimse bizden bir tavır beklemesin. 

Ben ihaneti çok yaşadım, sahip çıktığım, ekmek verdiğim, elinden tuttuğum çok insandan darbe yedim, ama yeter artık kim ne tavır koyarsa koysun ben yüzümü ağırtacak şerefimi kurtaracak hizmeti vallahi de yaparım billahi de yaparım.

İstiyorum ki Ereğli muhteşem bir şehir olsun. Belediye personeline maaş ödeyemediğim günler geldi hala o durumlar söz konusu ama bir kişiyi kapıya koymamak suretiyle sıkıntıyı çekmeye devam ediyorum. Azıcık elinizi vicdanınıza koyun. Bana zulmeden Ereğli'ye zulmediyor demektir. 

9 ay 10 gün geçmiş daha neyin intikamını alıyorsunuz seçim bitti, yarın seçim olsun yine sahadayım,yine gövdemi koyacağım. Aday olsam da olmasam da bu şehrin emanet ehli olmayanların elinde mahvolmasına rıza göstermeyeceğim. Halk teveccühünü esirgemiyor, daha neyi göstereyim ben size bizim kapımız herkese açık, bu halk sağcısıyla, solcusuyla, dağlısıyla ovasıyla benim velinimetimdir diye konuştu. 

Okunma : 4387
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Altın fiyatları 3 Ağustos: Anlık, canlı çeyrek altın ve gram altın fiyatları ne kadar? Altın yükselir mi?
03 Ağustos 2020 Okunma: 42133 Ekonomi
Altın fiyatları 4 Ağustos: Son dakika gram altın fiyatları güne rekorla başladı!
04 Ağustos 2020 Okunma: 36148 Ekonomi
Altın Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı! 5 Ağustos Altın fiyatları
05 Ağustos 2020 Okunma: 23843 Ekonomi
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın