Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

09 Aralık 2019 Pazartesi
Oprukçu’dan Çok Sert Açıklamalar: Başkan Aklını Başına Alsın
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu yaptığı basın toplantısında çok sert ifadelerle AK Parti İlçe Başkanı Zübeyir Dursun’u eleştirdi.
Kategori : Gündem
23 Temmuz 2019 13:56
 
Oprukçu’dan Çok Sert Açıklamalar: Başkan Aklını Başına Alsın

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu yaptığı basın toplantısında çok sert ifadelerle AK Parti İlçe Başkanı Zübeyir Dursun’u eleştirdi.

Konya Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, düzenlediği basın toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu, çok sert ifadelerle Zübeyir Dursun’u eleştirerek; “Sayın Başkan aklını başına alsın” dedi.

Geçtiğimiz hafta sonu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Ayrancı’ya yaptığı ziyaret sonrasında yapılan haberlerin ve sosyal paylaşımların kendisini itibarsızlaştırmaya yönelik olduğunu ifade eden Başkan Oprukçu; “Bu bir ahlaksızlıktır, bir hayasızlıktır, Sayın Başkan Aklını Başına alsın” dedi.

Çakallarla Mücadele Edeceğiz

Ereğli’nin huzurunu bozmaya çalışan tescilli çakallara fırsat vermesinde, yol arkadaşlarımızı sabır terazisine koydum. Sabır olmadan olmaz. Birini ekmeğinden aşından ederek rızkını temin etmek de olmaz. Şimdi bakıyorum sabrı tükenen dostlarımızla birilerinin besleme çakalları bir olmuş bir taraftan Hüseyin Oprukçu’yu itibarsızlaştırmaya gayret ediyorlar bir taraftan da Sayın Devlet Bahçeli’ye saygısızlık edilmesine aracılık ediyorlar. Asla müsaadem, müsamaham olmayacak ve çakalların Ereğli’nin huzurunu bozmasına asla müsaade etmeyeceğim. Hukuki ve ahlakı zemini yitirmeden mücadele edilmesi gereken kim varsa mücadelemi sürdüreceğim” dedi.

 

 

Sayın Bahçeli’ye Saygısızlık Yapılmasına Müsaade Edemeyiz

Biz işimize bakıyoruz. Çok sevdiğim basın mensuplarıyla, gazetecilerimizle bir aradayız. Haber olmak gibi bir derdimiz yok. Ne şahsımıza yönelik ne de şahsımızı kullanarak Sayın Devlet Bahçeli’ye saygısızlık edilmesine müsaade edemeyiz.

Huzurun önüne geçecek bir yaklaşımı asla kabul etmemiz mümkün değil. Zalimlerin sonu geliyor, hiç kimse zalimlik yapmaya tevessül etmesin” diyen Oprukçu; “Tokadı yerler de tokadın Allah’tan olduğunu bilmezler” dedi.

Asla Nefsani Davranmadık

Oprukçu; “Biz gayretimiz ve samimiyetimizle Ereğli’ye hizmet etmeye, Ereğli’nin ve Türkiye’nin geleceği için müspet hareketler yapmaya gayret gösteriyoruz. Seçim sürecine geri dönecek olursak biz bağımsız aday olmaya mecbur kaldığımız için harekete geçtik. Bizim adaylığımız asla nefsanî bir davranış değildi. Bunun nefsimizle alakalı olmadığını herkes bilir” dedi.

Sayın Başkan Aklını Başına Alsın: Bu bir ahlaksızlıktır

“Adaylığımızın hiçbir surette Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Devlet Bahçeli Bey’e bir başkaldırı olmadığını defalarca söyledim” şeklinde konuşan Oprukçu;

“Yaşananları değerlendirdiğimizde gereksiz ve anlamsız bir tablonun vesile edilmek suretiyle şahsıma ve Sayın Devlet Bahçeli Bey’e sosyal medya aracılığıyla saygısızca, fütursuzca ve ahlaksızca yazılar ve söylemlerin geliştirildiğini görmenin üzüntüsü içindeyim.

Üzülüyorum. Hatta Ereğli’de bir televizyon kanalının sahibi ve galiba bir siyasi partinin ilçe başkanı olduğu ve yönetiminde söz sahibi olduğu televizyonda bir haber var. Sosyal medyada Hüseyin Oprukçu’ya sövgü temin etmek suretiyle bir milletvekili aklanmaz. Sayın ilçe başkanı aklını başına alacak. Sosyal medyada Oprukçu’yu itibarsızlaştırmak için hayâsızca, ahlaksızca saldırılar içerisinde olanları da görüyorum. Emin olun bizler şerefimizle yaşadık, kalan hayatımızı da şerefimizle tamamlayacağız.

Ereğli’nin delisine kurgu yaptırıyorlar

Şimdi Ereğli’nin delisi, deli kara mıdır nedir? Ne karın ağrısıysa, Sayın Devlet Bahçeli Bey’in Ayrancı ziyaretinde Hüseyin Oprukçu’yu gündeme getirip Devlet Bey’e o sözü söyletebilmek için bu kurguyu kim organize etti. Görüyorsunuz değil mi bu kurguyu? Koyun cebine 25 kuruş her şeyi söyler bu. Hüseyin Oprukçu’ya sövgü vesilesi saymak ahlaksızlıktır, hayâsızlıktır ve bunu Sayın Devlet Bahçeli’ye saygısızlık vesilesi yapmak da saygısızlık ve ahlaksızlıktır” ifadelerini kullandı.

Okunma : 5172
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Ereğli’de Silahla kendini vurdu
05 Aralık 2019 Okunma: 20454 Asayiş
Ereğli’de ürküten gelişme
06 Aralık 2019 Okunma: 15184 Asayiş
Ereğli Cezaevinde yatıyordu: Ağırlaştırılmış müebbet aldı
07 Aralık 2019 Okunma: 8651 Ulusal Haberler
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın