Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

22 Ocak 2019 Salı
Özgüven’den Akasya Ağaç Açıklaması
UĞUR MUMCU CADDESİNDE KEPÇELERLE KÖKÜNDEN KIRILARAK ATILAN AĞAÇLAR GÜNDEMDEKİ YERİNİ KORURKEN KONUYU ELE ALANLARA PROVAKATÖR DİYEN BELEDİYE BAŞKANI YİNE TALİHSİZ AÇIKLAMALARDA BULUNDU.
Kategori : Gündem
12 Haziran 2018 16:45
 
Özgüven’den Akasya Ağaç Açıklaması

UĞUR MUMCU CADDESİNDE KEPÇELERLE KÖKÜNDEN KIRILARAK ATILAN AĞAÇLAR GÜNDEMDEKİ YERİNİ KORURKEN KONUYU ELE ALANLARA PROVAKATÖR DİYEN BELEDİYE BAŞKANI YİNE TALİHSİZ AÇIKLAMALARDA BULUNDU.

Konya Ereğli’de Uğur Mumcu Caddesinde yol ve peyzaj çalışmalarını yürüten Ereğli Belediye Başkanlığı orta refüjde bulunan ağaçları adeta hunharca parçalamış ve kepçelerle kökünden kırarak yok etmişti.

Olayın basında ve sosyal medyada yer almasının ardından olaya tepki gösteren vatandaşlar olmuş ve illaki ağaçlar değiştirilecekse en azından kırılmasın ve daha uygun bir yere taşınsın istemişlerdi.

ONLAR PRAVAKATÖR

OLAYIN GÜNDEMDE YERİNİ KORUMASI ÜZERİNE SOSYAL MEDYADA CANLI YAYIN YAPAN KONYA EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANI ÖZKAN ÖZGÜVEN, BU ELEŞTİRİLERİ YAPANLARIN HİÇBİR DİKİLİ AĞAÇLARI OLMADIĞINI İDDİA EDEREK ONLARI PROVOKATÖRLÜKLE SUÇLADI.

AĞAÇLAR SİNEK YUVASI OLMUŞTU

 Söz konusu ağaçların akasya ağacı olduğunu ve hiçbir değerinin olmadığını ifade eden başkan Özgüven, “bunlar orman ağacı değil çalı formunda ağaçlardır ayrıca sinek ve böceklerin yuvası haline gelmiştir” dedi.

Özgüven açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

 “Bu çalışmalarımızı sürdürürken toprakla buluşturduğumuz binlerce fidanı, yaptığımız hizmetleri görmezden gelen bazı kişiler birkaç akasya ağacının hesabını sormaya kalkıyor.

Meslek hayatım boyunca 1 milyondan fazla ağaç dikme ve yetiştirme faaliyetinde bulunan birisi olarak ağacın değeri ve kıymetini çok iyi biliyorum.

20 yıl önce dikilen ve kurumaya başlamış Akasya ağaçlarının ormansal, ekonomik ve peyzaj anlamda bir değeri yoktur. Trafik akışını bozan, kökleri artık asfalta zarar veren, birçok haşere ve böceği bünyesinde bulunduran akasya ağaçları kesilirken sosyal medyada paylaşanlar bir kez olsun yapılanı takdir edip fotoğrafladı mı acaba.

Yapılan hizmete saygı duymuyorlarsa bile Ramazan ayı demeden çoluğunu çocuğunu bırakıp bu şehre hizmet eden çalışanların emeğine saygı duymaları gerekir. Bu vesileyle tüm çalışanlarımıza özverileri için teşekkür ediyorum.

Ağaç edebiyatı yaparak Belediyemizi yıprattıklarını zannedenlerin bu şehirde kaç tane dikili ağacı var. Bu zihniyet ne şehrimize ne de ülkemize yarar sağlamaz. Belediye olarak 4 Yılda yaklaşık 150 Bin fidanı toprakla buluştururken ağaç edebiyatı yapanlar bu şehirde yaşamıyor muydu? Yapıcı eleştiri getirenlere ve maksadı gerçekten ağaç sevgisi olanlara saygımız sonsuz ancak bilinçli ve yıkıcı eleştirilere hiçbir zaman taviz vermeyiz.

Çünkü Ereğli Lisesi’nin önünü yaparken de, Kıbrıs Caddesi ve İstasyon Caddesi’ni yaparken de acımasız eleştiriler olmuştu, şimdi oralar şehrimizin en gözde yerleri. Samimiyetle ve gayretle bu şehre hizmet etmek için canla başla çalışıyoruz. Herkesten takdir beklemiyoruz ancak adaletli bir şekilde yapılanlara herkesin saygı duyması gerekir. 4 yılda hemşehrilerimizin de desteğiyle önemli hizmetler yaptık yapmaya da devam edeceğiz. Bize destek olan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, hürmetlerimi sunuyorum” dedi.

Okunma : 3908
Gündem haberleri
Oprukçu’dan Bağımsız Adaylık Sinyali
19 Ocak 2019 Okunma: 15016 Siyaset
Musa Yılmaz’dan İttifak sonrası ilk açıklama
18 Ocak 2019 Okunma: 14222 Siyaset
Oprukçu’dan Son Dakika Açıklaması
19 Ocak 2019 Okunma: 9645 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın