Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

19 Ekim 2018 Cuma
Şehit Eren Bülbül'ün vefatının üzerinden bir yıl geçti
TRABZON MAÇKA’DA 11 AĞUSTOS 2017'DE BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜ MENSUPLARIYLA SICAK TEMAS SIRASINDA ŞEHİT DÜŞEN EREN BÜLBÜL, ŞEHADETİNİN BİRİNCİ YILINDA ANILDI.
Kategori : Ulusal Haberler
11 Ağustos 2018 16:24
 
Şehit Eren Bülbül'ün vefatının üzerinden bir yıl geçti

TRABZON MAÇKA’DA 11 AĞUSTOS 2017'DE BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜ MENSUPLARIYLA SICAK TEMAS SIRASINDA ŞEHİT DÜŞEN EREN BÜLBÜL, ŞEHADETİNİN BİRİNCİ YILINDA ANILDI.

Trabzon Maçka kırsalında 11 Ağustos 2017'de bölücü terör örgütü mensuplarıyla sağlanan sıcak temas sırasında şehit düşen 15 yaşındaki Eren Bülbül, şehadetinin birinci yılında mezarı başında anıldı.

Bülbül'ün, Maçka Köprüyanı Mahallesi'nde bulunan mezarı başındaki anma programına Bülbül'ün annesi Ayşe, ağabeyleri Arif, Çağlar, Erdoğan ve Emrah Bülbül'ün yanı sıra Maçka Kaymakam Vekili Okan Dağlı, İlçe Jandarma Komutan Vekili Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ünsal Kırmızıgül, Belediye Başkan Vekili Emine Osmanoğlu ve vatandaşlar katıldı.

"Halen bugün gibi acısı taze"

Gözyaşı döken Ayşe Bülbül, evlat acısının çok büyük bir acı olduğunu belirterek, "Halen bugün gibi acısı taze, içimden çıkmıyor, hiç unutamıyorum. Nice yıllar geçse yine unutamam, çok büyük bir acı. Çok zor geçti. Hiç tarifi olmaz. Ne yediğim yemekten, ne durduğum hayattan hiçbir şey anlamıyorum, çok büyük acı" dedi.

Evladının anılmasından gurur duyduğunu belirten Bülbül, "Allah devletimizden, milletimizden bin kere razı olsun" diye konuştu.

"Binlerce Eren'ler bu vatana feda olsun"

Erdoğan Bülbül ise kardeşinin vefatı dolayısıyla kötü bir yıl geçirdiklerini anlatarak, "Hala kalbimizde yaşıyor, yaşamaya da devam edecek. Eren olmadığı için çok üzgünüz ama vatan bizim vatanımız, binlerce Eren'ler bu vatana feda olsun" şeklinde konuştu.

Şehitlik mertebesinin herkese nasip olmayacağını söyleyen Bülbül, "Büyük bir onur, onun için de (Eren) iyi ki varmış" dedi.

Bülbül, kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti.

Okunma : 911
AYD HABER İÇİ SAĞ
kent gaz
zafer eğitim
Gündem haberleri
Karapınar’daki cinayet aydınlatıldı
15 Ekim 2018 Okunma: 11469 Asayiş
Dünyanın en etkin 100 ismi arasında yer aldı
17 Ekim 2018 Okunma: 5565 Gündem
Oprukçu’nun Acı Günü
15 Ekim 2018 Okunma: 3933 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın