Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

29 Şubat 2020 Cumartesi
Tatlıdil, Oprukçu ve Dursun’u eleştirdi
CHP Parti Meclis Üyesi Bülent Ecevit Tatlıdil, katıldığı ‘Siyaset Arenası’ programında önemli açıklamalarda bulundu.
Kategori : Gündem
12 Şubat 2020 23:02
 
Tatlıdil, Oprukçu ve Dursun’u eleştirdi

CHP Parti Meclis Üyesi Bülent Ecevit Tatlıdil, katıldığı ‘Siyaset Arenası’ programında önemli açıklamalarda bulundu.

Ereğli İlçe teşkilatının 16 Şubat tarihinde yapılacak olan il kongresinde Hüsnü Bozkurt’u destekleyeceğini söyleyen Tatlıdil, Akhüyük’te ki sondaj çalışmalarını eleştirdi.

Gazeteci Özcan Saraç ve Umut Yaygır’ın sunduğu Siyaset Arenası’nın bugün ki konuğu Chp’li  Bülent Ecevit Tatlıdil oldu. Ereğli Belediyesi’nin bir yıllık süreçte ele alınır bir hizmet yapmadığını kaydeden Tatlıdil, Ereğli’nin sıkışmışlığı devam ediyor. Ekonomik kriz yaşıyoruz, insanların psikolojisi bozuk maalesef şu an için hiçbir soruna çözüm üretilemedi. Biz aday olduğumuz süreçte bu zorlu günleri görmüştük ancak halkımızın takdiri bu şekilde oldu. Büyükşehir yasasıyla ilçe Belediyeleri büyük darbeler aldı, yetkiler kısıtlı, bütün yetkiler tek bir insanın iki dudağı arasında ifadelerini kullandı.

Akhüyük’te ki sondaj çalışmalarını da eleştiren Tatlıdil, henüz ele alınır bir proje göremedik. Oraya üç tane havuz yapmakla, sondaj yapmakla bu işler olmaz, sondaj yapan firmanın gittiğini duydum, demek ki Ereğli’nin önceliği orası değil.

Evet onlar yapılmalı, turistik hizmet sektörü için de işler yapılmalı ama öncelikli işimiz değil bu bizim. Bir yıldır Sayın Oprukçu Akhüyük termal tesisleri ile uğraşıyor. Belediye’nin önünde dev bir ekran var her geçtiğimde Akhüyük termal tesislerini görüyorum.

Yani bizim başka işimiz yok mu? Bazı çocuklar imza atılmadı diye işten çıkarılmış, yani atmasın insan atmıyorsa sendikası ile sendika avukatı ile görüşürler bi orta yol bulunur işten çıkarmak çözüm değil ki millet ekmek için çalışıyor. Maalesef sıkışmışlıklar var, rahatsızlıklar var Ereğli kötü durumda.

Oprukçu ile Ak Parti İlçe Başkanı Zübeyir Dursun’un karşılıklı açıklamalarına da değinen Tatlıdil, o ona bir şey söylüyor, o ona bir şey söylüyor, ortada ne var?  Bir şey yok, birbirini suçlayarak siyaset yapılmaz ikisinin derdi de bu işten siyasi rant elde etmek kavgalarla bir şehir idare edilemez somut şeyler görmek istiyor bu halk diye konuştu.

İl Başkanlığının 16 Şubat tarihinde yapılacak olan kongresi hakkında da bilgi veren Tatlıdil, Ereğli İlçe teşkilatı ve bizler Hüsnü Bozkurt’u destekleyeceğiz, Ereğli Konya’da delege bazında güçlü bir ilçe kader değiştiren bir ilçe. İlçe Başkanlığımız ile Sayın Hüsnü Bozkurt’u destekleyeceğiz İlçe Başkanımızın aldığı karara da her türlü saygıyı göstereceğiz umarım ki kazanan partimizi en iyi şekilde temsil eder ifadelerini kullandı.

Okunma : 1433
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Ereğli’de kayıp gençten haber alınamıyor
26 Şubat 2020 Okunma: 8932 Asayiş
Şok Haber: Konya’da koronovirüs alarmı
25 Şubat 2020 Okunma: 8105 Sağlık
Şehrin orta yerindeki bu ev tehlike saçıyor
25 Şubat 2020 Okunma: 6436 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın