Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

15 Eylül 2019 Pazar
Tazminatları en kısa zamanda ödeyeceğiz
Düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalar yapan Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu; “İşten çıkartılarak mağdur edilen vatandaşlarımızın tazminatlarını ödeyeceğiz” dedi.
Kategori : Gündem
08 Temmuz 2019 22:36
 
Tazminatları en kısa zamanda ödeyeceğiz

Düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalar yapan Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu; “İşten çıkartılarak mağdur edilen vatandaşlarımızın tazminatlarını ödeyeceğiz” dedi.

Konya Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, göreve geldiği günden bu yana geçen 90 günün değerlendirmesini yaptığı basın toplantısında, daha önce işten çıkartılarak mağdur edildiğini ifade ettiği işçilerle ilgili de önemli açıklamalarda bulundu.

TAZMİNATLAR EN KISA ZAMANDA ÖDENECEK

İşten çıkarılanların alacaklarının ödenmediğini dikkat çeken Başkan Oprukçu:”2 Milyon’un üzerinde kar gözüktüğü ifade edilmekle birlikte şirketin SSK borçlarını ve bizden sonra işten çıkarıldığı anlaşılan 475 tane Ereğli’mizin güzide evladının tazminatlarının dahi bu döneme bırakıldığı anlaşılıyor” dedi.

475 Ereğli vatandaşının işten çıkartıldığını ifade eden Başkan Oprukçu; “Şu anda 300 Bin Liranın üzerinde bekleyen kıdem tazminatını, ihbar tazminatı Belediyenin şirketi ödemiş durumda, ödenmesi gereken çok miktarda kıdem tazminatı, ihbar tazminatı alacağı görülüyor, hemşehrilerimiz müsterih olsunlar çıkarıldığı anlaşılan ve 5 yıldır mağdur edilen hemşehrilerimizin alacakları mümkün olduğu en kısa zamanda ödenecek” dedi.

ENGELLERİ AŞARAK GELDİK

Konuşmasının devamında Bankamatik Memuru hüviyetinde çalışanlar için Belediye Meclis kararı ile 5 kişilik bir komisyon kurduklarını ifade eden Oprukçu: “Her siyasi partiden kıymetli 5 Meclis Üyesi arkadaşımız komisyonun üyesidir. Komisyonumuz toplantılarına devam ediyor, kimse taşın altına elini koymazsa biz her şeye gövdemizi koymuş gelmişiz, netice itibariyle de gövdemizi koymaktan imtina etmeyiz. Ama sosyal medyada, sair platformlarda, zalimlikle suçlandığımız bir tabloda bankamatik memuru olarak ifade edilen insanları tespit etme erdemliliğini ve yürekliliğini Meclis’imizin değerli Komisyon Üyeleri’nden de bekliyorum” dedi.

Oprukçu; “Yine geçmişe dönük İmar Uygulamaları’nın araştırılmasına ilişkin bir komisyon kurulduğunu sizlere müjdelemek istiyorum. Bunlar Meclis kararı arkadaşlar bizim özel isteğimizle oluşmuş değildir. Meclis’imizin takdiriyle oluşturulan 6 kişilik Komisyon Üyesi araştırmalarını yapacaklar. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Haksızlık karşısında hiç kimsenin susmaması gerektiği gerçeğiyle hareket ettiğimizde inşallah bu komisyonumuz da üzerine düşen görevi yapacaklar. Bakalım İmar Uygulamaları ile ilgili ortaya ne çıkacak, bunu da hep birlikte göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Okunma : 3589
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Saçkıran Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?
15 Eylül 2019 Okunma: 17385 Sağlık
"Kendimi öldüreceğim" paylaşımına 47 beğeni geldi
11 Eylül 2019 Okunma: 10384 Asayiş
Ereğli’de kaza: Kamyonet ikiye bölündü
11 Eylül 2019 Okunma: 8433 Ulusal Haberler
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın