Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

22 Ocak 2019 Salı
Yüzbaşı Solak Dualarla Anıldı
Ereğlili Şehit Yüzbaşı Ercan Solak, Ereğli Şehit Aileleri Derneği tarafından gerçekleştirilen bir programda dualarla anıldı.
Kategori : Gündem
12 Ocak 2019 15:43
 
Yüzbaşı Solak Dualarla Anıldı

Ereğlili Şehit Yüzbaşı Ercan Solak, Ereğli Şehit Aileleri Derneği tarafından gerçekleştirilen bir programda dualarla anıldı.

Tunceli'nin Ovacık İlçesi Yenipınar Köyü Havaçor Bölgesi kırsalında 12.01.2000 tarihinde teröristlerle girdikleri çatışmada şehit olan 6 yiğitten biri olan Yüzbaşı Ercan Solak, Ereğli Şehit Aileleri Derneği tarafından gerçekleştirilen bir programda dualarla anıldı.

Ereğli Şehit Aileleri Dernek Başkanı Yılmaz Ertaştan ve yönetimi tarafından gerçekleştirilen Mevlit Programına MHP Belediye Başkan Adayı Hüseyin Oprukçu, İlçe Başkanı Musa Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri, Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Kars ve Erzurumlular Dernek Başkanı Anıl Yaver ve çok sayıda şehit ailesi yakınları katıldı.

2000 yılında şehit olan 6 güvenlik görevlisinden biri olan Yüzbaşı Ercan Solak için Ereğli Şehit Aileleri Derneği tarafından düzenlenen Mevlit programının açılış konuşmasını yapan Başkan Yılmaz Ertaştan, yılların geçmesinin ailelerin yürek yangınını söndürmeye yetmediğini, ancak şehitlerimizin ruhları için okunacak duaların önemini vurgulayarak katılımcılara teşekkür etti.

Hüseyin Oprukçu ise yaptığı konuşmada, “Türkiye’yi bölmeye, parçalamaya ve zor duruma düşürmeye çalışanlara dün bedeller ödenerek izin verilmediği gibi yarınlarda da izin verilmeyecektir. Bu gün; bir vatan, bayrak ve ezanımız varsa, bunu dün canlarını vererek bedelini ödeyenler sayesindedir. Ülkemizin bekasını her şeyden çok önemsiyoruz. Bu program vesilesiyle tüm şehitlerimizi saygıyla anıyor, şehit ailelerimize tekrar başsağlığı diliyorum” dedi

Ereğli Şehit Aileleri Derneğinde Şehit Yüzbaşı Ercan Solak adına düzenlenen ancak tüm şehitlerin ruhu için okunan naatlar, hatmi şerifler ve dualarla program sona erdi.

Okunma : 978
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
kent gaz
tatlıdil inşaat
Gündem haberleri
Oprukçu’dan Bağımsız Adaylık Sinyali
19 Ocak 2019 Okunma: 15392 Siyaset
Musa Yılmaz’dan İttifak sonrası ilk açıklama
18 Ocak 2019 Okunma: 14334 Siyaset
Oprukçu’dan Son Dakika Açıklaması
19 Ocak 2019 Okunma: 9949 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın