Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

26 Haziran 2019 Çarşamba
Zübeyir Dursun: Gazetecilerin Gününü Kutluyorum
Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Zübeyir Dursun, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeni ile yayımladığı mesajıyla çalışan gazetecilerin gününü kutladı.
Kategori : Gündem
09 Ocak 2019 22:29
 
Zübeyir Dursun: Gazetecilerin Gününü Kutluyorum

Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Zübeyir Dursun, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeni ile yayımladığı mesajıyla çalışan gazetecilerin gününü kutladı.

AK Parti Konya Ereğli İlçe Başkanı Zübeyir Dursun mesajında;

“İletişimin en temel taşlarından biri olan basın, toplumun gerçekleri öğrenmesinde ve sesini duyurmasında önemli rol oynayan, bireyin haber alma hakkını sağlayan ve toplumdan gelen istekleri yansıtarak, kamuoyu oluşturulmasına aracılık yapan düşünce ve ifade özgürlüğünün de en etkili araçlarından biridir.

Günümüzde teknolojik gelişmeler sonucu ulaşmış olduğumuz bilgi çağında basının önemi daha da artmış bulunmaktadır.

Doğru, ilkeli ve objektif görev anlayışıyla, kamuoyunu ülke ve dünya gerçekleriyle buluşturan basın, farklı görüşlerin seslendirilmesine de imkân sağlayarak, toplumu düşünmeye, araştırmaya ve doğru sonuçlara ulaşmaya yönlendirmektedir.

Ancak basının bu önemli sorumluluklarını yerine getirebilmesi için meslek etiğini her şeyin üstünde tutması ve kişilik haklarına saygılı habercilik anlayışını benimsemesi gerekmektedir.

 

Her türlü sıkıntı ve zorluğa karşı büyük bir özveriyle mesleklerini icra eden, yaşadığımız toplumla birlikte dünyadaki gelişmeleri bizlere ulaştıran gazetecilerin çalışma ve sosyal haklarının korunması, daha iyi imkanlara ulaştırılması da aynı oranda önem taşımaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle İlçemizin gelişmesine, tanınmasına katkı sağlayan, sorunların çözümünde bizlerle birlikte yol alan tüm yazılı ve görsel alanda çalışan basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Okunma : 1285
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
tatlıdil inşaat
Gündem haberleri
Ereğlili Doktor hayatını kaybetti
25 Haziran 2019 Okunma: 16245 Gündem
Cadde ortasında vurdular
25 Haziran 2019 Okunma: 13984 Asayiş
Ereğlili Memati Hastaneye Kaldırıldı
23 Haziran 2019 Okunma: 13686 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın