Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

20 Eylül 2019 Cuma
Ankara Botoks
Cilt insan vücudunun en büyük organıdır ve dış dünyaya nasıl göründüğümüzün simgesidir.
Kategori : İş İlanları
01 Şubat 2017 11:18
 
Ankara Botoks

Cilt insan vücudunun en büyük organıdır ve dış dünyaya nasıl göründüğümüzün simgesidir. Cilt yaşlanması vücudumuzun diğer organlarından farklıdır, çünkü cilt hem içten hem de dıştan yaşlanır. Dış ortamın şartlarından, hava durumundan, hava kirliliğinden, sigaradan ve yaşın ilerlemesinden dolayı ciltte içten ve dıştan yaşlanma gözlenir. Cilt tüm bu faktörlere yenik düşer, kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelir ve kişileri mutsuz edebilir. Kadınların hiç hoşlanmadığı ve sevmediği kırışıklıklar ve sarkmaları önlemek ileri teknoloji sayesinde mümkün. Botoks adını taşıyan bu yöntem kırışıklıkları azaltan, ince kırışıklıkları yok eden ve belirli düzeyde yukarı çekme işlemi yaparak sarkmaları önleyen bir mucize.

Botoks Cildin Hangi Kısımlarına Uygulanır?

Botoks cildin birçok bölgesinde uygulanması mümkün bir uygulama. Bireylerce en çok tercih edilen ve başarı oranı en yüksek bölge ise cildin yüz bölümü. Aynı zamanda vücudun dekolte bölgesi, eller ve boyun bölgesinde de bu uygulama uygulanabiliyor. Yüze uygulanan botoks; alın bölgesi, burun ucu ve kenarları, kaş ve iki kaş arasındaki bölge, dudak çevresi, gözaltı ve kenarları, mimik çizgilerinin olduğu bölümlerde uygulanabiliyor.

Botoks Hangi Durumlarda Uygulanmaz?

Yaşa ve çevresel faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan cilt kırışıklıklarının ve sarkmaların giderilmesi amacıyla kullanılan botoks pek çok kırışıklığı azaltmış, yok etmiş ve sarkmaları önlemiştir. Birçok kadın tarafından tercih edilen ve güzel sonuçlarla onları mutlu eden bu uygulama bazı kişiler için uygun olmayabiliyor. Bu kişiler gebe olan kadınlar, enfeksiyon sahibi hastalar, nöromüsküler rahatsızlık geçirenlerden oluşuyor.

Botoks Nasıl Uygulanır?

Botoks uygulaması botoks adını taşıyan toksinin ince uçlu insülin enjektörü ile cilt altına enjekte edilmesiyle gerçekleştirilir. Toksin enjekte edilirken herhangi bir acı ya da ağrı duyulmaz. Bu nedenle kişiye anestezi uygulamak da gerekmez. Uygulama yaklaşık olarak 10 dakika sürer ve uygulamayı yaptıran kişi günlük hayatına hiçbir engel olmadan devam eder. Sadece kişinin uygulama yapılan yere dokunmaması, baş bölgesinin dik tutulması ve aşırı mimik kullanımından kaçınılması gereklidir. Botoksun etkisi uygulamanın yapılmasının ardından 1-2 gün içinde ortaya çıkar, ancak en iyi verim için 1-4 hafta kadar süre geçmesi gereklidir. 3-4 ay sonra botoks etkisinde azalma meydana gelir ve 6 ya da 8 ay içerisinde etki tamamen kaybolur. Ankara botoks konusunda danışabileceğiniz birden çok güzellik ve sağlık merkezini bünyesinde barındırıyor. 

Okunma : 10352
Foto galeri
Gündem haberleri
Ailesi her yerde Humeyra'yı arıyor
20 Eylül 2019 Okunma: 6378 Asayiş
Kurtlar ağıla saldırdı: 4 koyun telef oldu
18 Eylül 2019 Okunma: 4964 Asayiş
Hüseyin Oprukçu: bunlar kıytırık ifadeler
16 Eylül 2019 Okunma: 3585 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın