Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

12 Temmuz 2020 Pazar
Hüseyin Oprukçu Kimdir?
Ereğli Belediye Başkanlığı seçimlerini ikinci defa kazanarak başkanlık makamına oturan Hüseyin Oprukçu kimdir? İşte Oprukçu’nun özgeçmişi.
Kategori : Kim Kimdir?
12 Nisan 2019 19:59
 
Hüseyin Oprukçu Kimdir?

Ereğli Belediye Başkanlığı seçimlerini ikinci defa kazanarak başkanlık makamına oturan Hüseyin Oprukçu kimdir? İşte Oprukçu’nun özgeçmişi.

 1958 yılında Konya Ereğli’de dünyaya gelen Hüseyin Oprukçu, ilköğretim ve ortaöğretimini Ereğli’de tamamladı ve lise eğitimini ise İvriz Öğretmen Lisesi’nde bitirdi.

Üniversite eğitimini Ankara’da Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde tamamlandıktan sonra, aynı üniversite Sosyal Bilimler Enstitüsünde Kamu Yönetimi dalında yüksek lisansını tamamladı.

İş hayatına Gazi Üniversitesi Sosyal Hizmetler personeli olarak başladıktan sonra, Kamu İşverenleri Sendikasında Uzman olarak devam etti.

Etibank Genel Müdürlüğünde kamu hizmeti ve görevlerinde bulunan Oprukçu, bu kurumda müfettiş yardımcısı, müfettiş, başmüfettiş ve Teftiş Kurulu Başkanı görevlerini ifa etti.

2009 yerel seçimlerinde Ereğli Belediye başkanlığını kazanan Hüseyin Oprukçu, 2009-2014 yılları arasında belediye başkanlığı görevini yerine getirdi.

2014 seçimlerinde girdiği başkanlık yarışını kaybeden Oprukçu, belediyecilik hizmet ve çalışmalarına Adana Büyükşehir Belediyesinde Genel Sekreter Yardımcısı ve ASKİ Genel Müdürü olarak sürdürdü.

2019 yerel seçimlerinde bağımsız aday olarak yeniden Ereğli’de seçim yarışına giren Hüseyin Oprukçu, 31 Mart 2019 yerel seçimlerini kazanarak ikinci kez belediye başkanlık makamına oturdu.

Evli ve iki çocuklu olan Hüseyin Oprukçu, halen Ereğli Belediye Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Okunma : 6555
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Ereğlili Bir Onbaşı'nın Hikayesi
10 Temmuz 2020 Okunma: 15964 Kültür Sanat
Kaderine Terk edilen mahalle: Taşbudak
10 Temmuz 2020 Okunma: 14764 Kültür Sanat
Her dilden Ereğli Tarihi
10 Temmuz 2020 Okunma: 14472 Kültür Sanat
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın