Allah’ın Askeri Türkler! | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Allah’ın Askeri Türkler! | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

05 Temmuz 2020 Pazar
Allah’ın Askeri Türkler!

Türk Milleti tarihte birçok devlet kuran; teşkilat, devlet, millet anlayışı gelişmiş ender bir millettir.

Türkler, birçok kültür ve medeniyet ile etkileşim halinde yaşamıştır. Türk askeri dosta güven düşmana korku salmıştır. Vatan, bayrak, namusu her şeyden önde tutan bu millet dünya milletlerine vatan sevmenin ne demek olduğunu öğretmiştir. Tarih boyunca yeryüzünde onun soylu varlığını parçalamak isteyenler olmuştur.

Napolyon “Türkler öldürülebilir lâkin yenilemezler” der. Gerçekten Türkler, tarihin en eski ve kahraman kavimlerinden biridir. Tarihi parlak zaferler ve başarılarla doludur. İçinde bulundukları şartlar Türkleri hep mücadeleye itmiştir. Bu nedenle savaşçı bir millet olarak tarih boyunca daima kendi varlığını korumasını bilmiştir.

Onun önünde en amansız kuvvetler bile dize gelmiş, aman dilemiştir. Onun kendisine güveni ve sonsuz imanı en güç şartlar altında bile onu üstün kılmıştır.

 

Belki de bu yüzdendir ki Yunan, Alman, İngiliz kaynaklarında Türk kelimesinin tam karşıtı “İsmi anıldığı zaman korku, yılma, çaresizlik akla gelen ırk”  olarak geçmektedir.

Türk, cesaret ve verimlilik kaynağıdır. Hiçbir zaman başka bir ulusun himayesine girmeyen tek ulustur. Dünyanın yarısına hükmettiği dönemde bile adını sömürgecilikle bir araya getirmemiştir.

Tarihteki örneklerden anlaşılacağı gibi uygarlık alanında ışık saçışı, insanlık tarihi içinde haysiyet ve şeref sembolü oluşu en eski zamanlardan başlar.

Cihanın iğrenç gülüşlerle idam sehpasında can çekişiyor diye seyre koştuğu sırada bile asil Türk, boyun eğmedi; şöyle bir silkinişle silkindi ki, üzerindeki zorlu kuvvetlerin hiç biri dayanamadı bu silkinişe… Karanlık içinde yepyeni bir Türk ilinin, Türkiye’nin doğuşunu seyretti cihan.

Ne zaman aklıma Kırım, Musul, Kerkük, Bağdat, Halep, Şam, Selanik gibi Türk’ün yitik toprakları gelse, düşman elinde zulüm görenler gelse, kulaklarımda Bilge Kağan’ın “Türk Oğuz Beyleri, milleti işitin; üstte gök çökmese, altta yer delinmese Türk Milleti ilini, töreni kim bozabilir.” sözü yankılanıp durur. İçim umutla dolar ve “Ben Ergenekon Destanı’nı yaratan bir milletin evladıyım. Durmak bana göre değil! Yürümek, gerekiyorsa dağları delmek benim işim” derim.

 

Bu duygu ve düşüncelerle “Ne Mutlu Türküm Diyene” derken, tarihi şuur ve Türklüğün insana kattığı övünç duygusuyla demeliyiz.

Dünya üzerinde öldürmek için değil yaşamak ve yaşatmak için savaşan tek millettir Türk milleti, tek ordudur Türk ordusu.

Ordumuz yaşamak ve yaşatmak için bir kez daha seferdedir. Sefer bizim zafer Allah(cc)’ındır. Dün olduğu gibi Türk milleti Allah’ın izniyle yine muzaffer olacaktır.

“Ey iman edenler! Sizden kim dininden dönerse (bilsin ki) Allah sevdiği ve kendisini seven mü’minlere karşı alçak gönüllü (şefkatli) kafirlere karşı onurlu ve zorlu bir toplum getirecektir. (Bunlar) Allah yolunda cihad ederler ve hiçbir kınayanın kınamasından korkmazlar. Bu Allah’tan dileyene verdiği lütuftur. Allah’ın lütfu ve ilmi geniştir.”(MAİDE,54)

Düzenleme : 10 Şubat 2018 20:37 Okunma : 9281