Ereğlispor’un İlk Maçı ve Geriye Kalanlar | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Ereğlispor’un İlk Maçı ve Geriye Kalanlar | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

15 Eylül 2019 Pazar
Ereğlispor’un İlk Maçı ve Geriye Kalanlar

2018-2019 sezonunun ilk hazırlık maçını Karapınar Belediyespor ile yapan Ereğlispor’un ilk maçını değerlendirelim dedim.

Bal Ligi'nde bulunan Karapınar Belediyespor ile Süper Amatör Ligde bulunan Ereğlispor, hazırlık maçında karşı karşıya geldi ve karşılaşma 0-0 beraberlikle tamamlandı.

İşte Maçtan geriye kalanlar…

Doğrusunu söylemek gerekirse, Karapınar Belediyespor’dan daha derli toplu bir futbol beklentisi içerisindeydim. İdmanlara çok önceden başlamış, kaliteli futbolculardan kurulu ve geçen yılki şampiyon kadroyu bozmayarak üzerine takviye yapmış, oturmuş ve hazır bir takım hüviyeti ile çıkar sanmıştım Ereğlispor karşısına.

Benim gibi kadar tribündekilerin de aynı beklentiler içerisinde oldukları kesindi ama bu heyecanı ne tribün ne ben ne de saha içinde yaşayanı olmadı.

Ereğlispor ise sıfırdan kurulmuş ve bir takım olma yolunda idmanlara başlayalı 15 gün olmuş daha futbolcular birbirini tam anlamı ile tanıma fırsatı bulmamış üstelik 3-4 ayrı mevkide eksikleri olan bir takım henüz… Eksikler ise santrfor evet santrforsuz Bal ligi takımına karşı sahada…

En nihayetinde bir hazırlık maçı olduğu için doğal olarak yeni bir kadro ile çıktık. Dolayısıyla, bu maçın ilk 11'ine başlayan oyuncular ideal kadro olmayacağı gibi oyuna sonradan girenler de yedek değiller... Adı üzerinde Hazırlık maçı…

Kalecimiz Cihangir’i, Kaptan İbrahim’i, Arda Ceylan’ı tanıyoruz, biliyoruz. Ancak Arif, Erhan, Hidayet, Özgür, Fatih, Muhammed, Mert, Burak… Bu oyuncularımızın CV’lerini yeni görmüş olduk!

Kendi mevkii olmadığı halde santrforda oynayan Burak hiç sırıtmadı maç boyunca ve görevini yaptı. 2 yüzde yüz gol pozisyonuna da girdi ama olmadı.

Şimdi söyleyeceklerim, tamamen ve tamamen bu maç üzerinedir. Yani sadece bu maçın değerlendirmesidir. Yarın öbür gün oynayacağımız maçları kapsamamaktadır. Yani 1 maçlık yorumdur.

Hiç kimseyle de alıp veremediğim bir şey yoktur. Sahadaki görüntüye göre Ereğlispor’un Karapınar karşısında bariz üstünlüğü vardı, topla oynama yüzdelerinde bile büyük bir fark oluştu. Bunun böyle olduğunu Karapınar tribünleri de gördü, konuştu. Görünen köy de kılavuz istemiyor...

Cihangir, Erhan, Arif,  Özgür, Hidayet, Mert, Muhammed, Fatih, Burak, İbrahim, Arda şeklinde çıktı Ereğlispor yeşil sahaya. Kaleci Cihangir, Erhan, Arif,  Hidayet ve Özgür… Bu dörtlü kaleci ile birlikte ilk defa bir arada oynadı ve gerçekten buna rağmen inanılmaz iyi işler yaptı.

Ereğlispor eksik mevkilerine rağmen ben bu ligde iddialıyım dedi

Yeni takım Olmalarına rağmen 15 günlük bir arada olmalarına rağmen sağdan soldan bindirmeler mi istersiniz gol pozisyonları mı isterseniz direkleri geçemeyişlerini mi istersiniz… Neler yaptılar öyle neler…

Maça ilgi o kadar fazlaydı ki yakın ilçe hocaları, rakip takım hocaları, birçok kulüp temsilcisi izledi karşılaşmayı.

Her İki takımda da göze batanlar vardı tabiî ki…

Karapınar’da Gökhan…  Gökhan için ayrı bir parantez açmak lazım bu çocuk gerçekten Allah vergisi bir futbol zekâsı var. Bu sezon Bal liginde kendini gösterir ve transfer yapar mutlaka. Ereğlispor’da ise bana göre tüm futbolcular görevlerinin adamları oldular.

Tabii ki her iki takımda sonradan girenlerde vardı ama dedik ya hazırlık maçı nihayetinde puan mücadelesi de değil var olma savaşı da değil…

Sağdan geldik olmadı soldan geldik olmadı direkleri geçemedik, penaltımız verilmedi vay şu kadar kaçırdık uçtuk kaçtık ama olmadık gibi abartılı yazmaktansa gerçeği görerek yaşayarak yazmak lazım ki önünü görsün takım.

Yarın lig başladığı zaman eyvah dememek lazım bir nasihat bin musibetten iyidir bilmem anlatabildim mi anlayana tabi…                                                                                                                                            Ereğlispor ilk maça göre takım bana göre sınıfı geçti.   Sınıfta kalanlar düşünsün. Biz Bakalım bundan sonraki maçlar ile idmanlarda neler yaparız? Buradayım, izleyip göreceğiz.

Düzenleme : 03 Eylül 2018 03:41 Okunma : 4687