Vakit Diriliş Vaktidir | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Vakit Diriliş Vaktidir | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

19 Ağustos 2019 Pazartesi
Vakit Diriliş Vaktidir

Bölgesel Amatör Lig’de 24. haftaya 18 puan ve genel averajla 11. sırada giren temsilcimiz Ereğlispor, son haftalarda gösterdiği performansıyla ligdeki son 3 hafta kala ben bu ligde kalacağım sinyali veriyor.

Bal Lig’in ilk yarısını ateş hattında kapatan ekibimiz, ikinci yarı için devre arasında yapılan takviyelerle umut dağıttı. Bu umutları taraftar olarak saha içerisinde bir maç pek fazla göremedik.

Bu maç evimizde ağırladığımız Bucak Oğuzhanspor maçıydı bu müsabakada temsilcimiz adeta kendi oyunu ile Bucak Oğuzhan’a yenilmişti ve herkesin merakla beklediği deplasmanda karşılaşacağımız Anamur maçı idi.

 

Nefes kesen bu maç ise deplasmanda Anamur bldspor karşı oldu, bu müsabakada temsilcimiz 90 dakika boyunca buldugu 4 gol ile sezon başından bu yana en gollü galibiyetini aldı. Ve gelelim kendi sahamızdaki ve en önemli maça; Akşehir bldspor maçına geçtiğimiz hafta deplasmanda Anamur’a konuk olan temsilcimiz, aldığı farklı galibiyet ile mutlak maçın favorisi olarak çıktı ilk dakikalarda gol ile baskılı atakları ile devre arasına umutlu girdi.

İlk yarıda sahada sergilenen mücadele adeta göz doldurdu. Fakat bu mücadele kolay değildi sonuçta İl barajında rakibin Akşehir düşme yarışında en önemli rakibimiz her ne kadar mücadele güzel geçse de bulduğumuz pozisyonları değerlendiremesek te oynadığımız oyun verdiğimiz mücadele bu takımın ligde kalacağına işaretti. Maç berabere bitti fakat gelecek maçlar için hırsımız arttı.  90 dakika sahada kıran kırana mücadele eden oyuncularımız çabayı temsil ettiler.

Ereğlispor sahada mücadele ediyor, ter döküyor ama bazı maçlarda skora yansıtmıyoruz. ve Zor deplasman denen Manavgat bldspor karşısında iki kere öne geçmemize rağmen skoru koruyamayarak 2-2 beraberlikle ayrıldık müthiş bir mücadele vardı.

Manavgat bldspor maçında her iki takımda İl barajına takılmamak için mücadele veriyordu ama deplasmanda iki kere öne geçmek mücadelenin şahidiydi.

 

Böyle oynarsak kalan maçlarımızda Ereğlispor ligde bırakacak sonuçları alacağımıza inanıyorum.

Çünkü bu camia her yönüyle ligde kalmayı hak ediyor. Ben deplasmandaki bu verilen mücadelenin şahidi olarak inadına düşmeyeceğiz ve inadına Lig’de kalacağız diyorum. Çünkü kaybetsek te berabere kalsak ta savaşarak kaybediyoruz.

Bu Pazar kendi sahamızda Küme düşmeyi garantileyen Manavgatspor’la karşılaşacağız bize düşen görev tribünde yerimizi alıp 90 dakika takımımızı desteklemek.

Çekirdeklerimizi bir kenara bırakıp takımımızı ateşleme görevidirVakit diriliş vaktidir

Biz inandık Ereğlispor, şimdi sıra sende umutlarımız yeniden yeşerdi. Vakit; “EREGLİ KÜMEYE” diyenleri bozguna uğratma vaktidir!

Düzenleme : 23 Mart 2018 02:57 Okunma : 5429