Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

06 Haziran 2020 Cumartesi
Hüseyin Oprukçu Ankara’da konuştu
Başkent’te düzenlenen Ereğlililer gecesinden konuşan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, birlik ve beraberliğin yaşamın anlamlandırılmasına katkıda bulunacağını ifade ederek önemli açıklamalarda bulundu.
Kategori : Gündem
10 Kasım 2019 00:27
 
Hüseyin Oprukçu Ankara’da konuştu

Başkent’te düzenlenen Ereğlililer gecesinden konuşan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, birlik ve beraberliğin yaşamın anlamlandırılmasına katkıda bulunacağını ifade ederek önemli açıklamalarda bulundu.

Ankara Ereğlililer Derneği tarafından düzenlenen arabaşı gecesi yoğun ilgi görürken progr4amda konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Ereğli gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Oprukçu; “Anadolu’nun göbeğinde, İç Anadolu’nun en güzide yerinde kurulmuş olan bir Türk Şehrinde yaşıyoruz” diyen Başkan Oprukçu; “Anadolu zaten yüzyıllardır hak ettiğini alamamış, ama Ereğli hak ettiğini bu güne kadar milli devlet yapısı içinde de almadığı gerçeğini somut olarak yaşamış. Hüseyin Oprukçu, Ereğli’nin hak arayışının mührü olarak belediye başkanı seçilmiştir” dedi.

Oprukçu; “Adana’da ne yaptığımızı herkes biliyor. Aldığımız tüm görevlerde Ereğlililere sahip çıktık. Adanalılar çok kıskandı buna, ama sonuçta görüldü ki Hüseyin Oprukçu Ereğli’ye de yetti, Adana’ya da yetti. Çünkü benimsediğimiz bir misyon vardı: Ne olursan ol ama önce adam ol!” ifadelerini kullandı.

SENİ KONYANIN ELİNDEN ZOR ALDIK!

Önceki belediye başkanlığı döneminde zulümlere maruz kaldığını ve operasyonların düzenlendiğini ifade eden Başkan Oprukçu; “Hakkımızda operasyonlar düzenlendi, elimizden seçimi aldıkları gün beraat ettik. Sayın Başsavcıyla da görüştük. Bana dedi ki “Yargıyı karşına almak üçün bu kadar uğraşma, seni Konya’nın elinden zor aldık!” dedi. Allah muhafaza o dönem bir acı dönemdi. O süreçte hiç kimseden yardım istemedim, Allah dediöm, hak dedim yürüdüm” ifadelerini kullandı.

 

 

Benden önceki belediye başkanlarını saygıyla anıyorum diyen Oprukçu; “Hepsine saygım var ama Kenan Akpınar Ereğli’nin şehir olması için büyük adımlar attı. Benden önceki belediye başkanı için dua ettim. Ereğli şehir olsun, 1952 yılında Rahmetli Menderes’in verdiği söz yerine gelsin. Ereğli vilayet olsun artık” dedi.

VİLAYET EREĞLİ’NİN BAŞKANLARI OLARAK GELDİK

Bu programa 4 Belediye Başkanı ile beraber geldik. Ereğli, Halkapınar, Emirgazi, Ayrancı Belediye Başkanları ile birlikte geldik. Vilayet olan Ereğli’nin belediye başkanları olarak geldik. İnşallah bu nasip olsun. Hatta bana dediler ki parti falan geçmiyor musun! Ereğli’yi kim vilayet yaparsa onun partisine geçeceğim dedim. İktidar partisinden belediye meclis üyesi arkadaşlara dedim ki; Arkadaşlar Ereğli vilayet olsun, benim belediye başkanlığımı bırakmam gerekiyorsa bırakırım” dedim” şeklinde konuştu.

Okunma : 4884
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Son dakika: Hayata tutunamadı
05 Haziran 2020 Okunma: 19065 Gündem
Ereğli’de devrilen tırın şoförü hayatını kaybetti
02 Haziran 2020 Okunma: 12627 Asayiş
Son Dakika: Ereğli’de feci kaza!
02 Haziran 2020 Okunma: 11876 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın