Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

20 Ocak 2019 Pazar
Recep Muğlu Çiftçileri Uyardı
Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, her hasat döneminde mantar gibi türeyen TOKATÇILARA karşı tüm çiftçileri uyardı.
Kategori : Tarım
16 Eylül 2018 17:36
 
Recep Muğlu Çiftçileri Uyardı

Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, her hasat döneminde mantar gibi türeyen TOKATÇILARA karşı tüm çiftçileri uyardı.

Çiftçiler yıl boyu alın teri ile yetiştirdikleri ürünleri pazarlayarak, bir yandan borçlarını ödeyip, bir yandan da düğün derneklerini yapmaya çalışırken, hasat döneminde mantar gibi ortaya çıkan dolandırıcılara paralarını kaptırıyorlar.

Bölgemizde nohut ve fasulye hasatı yoğun bir şekilde devam ederken, elma ve mısır hasat döneminin de yaklaştığını belirtiten Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, ürünlerin toptan pazarlanması noktasında kendilerine tüccar görüntüsü veren dolandırıcıların ortaya çıktığına dikkat çekti.

Üreticileri bu türlü kötü niyetli kişilere karşı dikkatli olmaları konusunda uyaran Muğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "Üreticilerimiz bu konuda çok dikkatli olmak zorundalar. Kendilerine alıcı kılığında gelenlerden vergi levhası istesinler. Şirketin ticari sicil gazetesinde yer alıp almadığına, ticaret odasında kayıtlı olup olmadığına baksınlar. Her şeyden emin olduktan sonra ürünlerini pazarlamaları gerekiyor.

Kendilerine tüccar olduğunu belirterek gelen kişi zaten yalan söylüyorsa ve amacı çiftçiyi dolandırmaksa, bu araştırmadan çekinip ortadan kaybolacaktır. Bizim iyi niyetle alışveriş eden tüccarlara sözümüz yok, fakat çiftçiyi dolandırmak adına tüccar kimliğine bürünenler, hem üretici, hem de gerçek tüccarları mağdur edemesin diye bu önemli uyarıyı yapmakta yarar görüyoruz.

Çiftçimizin bir yıl boyunca büyük emek, fedakarlık ve sıkıntı içinde yetiştirdiği ürünlerin dolandırıcıların eline geçmemesi ve bu işten haksız kazanç sağlamamaları için çiftçimizin çok dikkatli hareket etmesi gerekiyor." dedi.

Muğlu ayrıca, şüpheli durumda mutlaka kolluk kuvvetlerine haber edilmesini istedi.

Okunma : 1757
zafer eğitim
kent gaz
AYD HABER İÇİ SAĞ
tatlıdil inşaat
Gündem haberleri
SON DAKİKA: Ereğli için ittifak kararı verildi
17 Ocak 2019 Okunma: 16589 Gündem
Ereğli'de Bomba Alarmı
16 Ocak 2019 Okunma: 13720 Ulusal Haberler
Musa Yılmaz’dan İttifak sonrası ilk açıklama
18 Ocak 2019 Okunma: 13563 Siyaset
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın