Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

24 Nisan 2019 Çarşamba
Recep Muğlu Çiftçileri Uyardı
Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, her hasat döneminde mantar gibi türeyen TOKATÇILARA karşı tüm çiftçileri uyardı.
Kategori : Tarım
16 Eylül 2018 17:36
 
Recep Muğlu Çiftçileri Uyardı

Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, her hasat döneminde mantar gibi türeyen TOKATÇILARA karşı tüm çiftçileri uyardı.

Çiftçiler yıl boyu alın teri ile yetiştirdikleri ürünleri pazarlayarak, bir yandan borçlarını ödeyip, bir yandan da düğün derneklerini yapmaya çalışırken, hasat döneminde mantar gibi ortaya çıkan dolandırıcılara paralarını kaptırıyorlar.

Bölgemizde nohut ve fasulye hasatı yoğun bir şekilde devam ederken, elma ve mısır hasat döneminin de yaklaştığını belirtiten Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, ürünlerin toptan pazarlanması noktasında kendilerine tüccar görüntüsü veren dolandırıcıların ortaya çıktığına dikkat çekti.

Üreticileri bu türlü kötü niyetli kişilere karşı dikkatli olmaları konusunda uyaran Muğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "Üreticilerimiz bu konuda çok dikkatli olmak zorundalar. Kendilerine alıcı kılığında gelenlerden vergi levhası istesinler. Şirketin ticari sicil gazetesinde yer alıp almadığına, ticaret odasında kayıtlı olup olmadığına baksınlar. Her şeyden emin olduktan sonra ürünlerini pazarlamaları gerekiyor.

Kendilerine tüccar olduğunu belirterek gelen kişi zaten yalan söylüyorsa ve amacı çiftçiyi dolandırmaksa, bu araştırmadan çekinip ortadan kaybolacaktır. Bizim iyi niyetle alışveriş eden tüccarlara sözümüz yok, fakat çiftçiyi dolandırmak adına tüccar kimliğine bürünenler, hem üretici, hem de gerçek tüccarları mağdur edemesin diye bu önemli uyarıyı yapmakta yarar görüyoruz.

Çiftçimizin bir yıl boyunca büyük emek, fedakarlık ve sıkıntı içinde yetiştirdiği ürünlerin dolandırıcıların eline geçmemesi ve bu işten haksız kazanç sağlamamaları için çiftçimizin çok dikkatli hareket etmesi gerekiyor." dedi.

Muğlu ayrıca, şüpheli durumda mutlaka kolluk kuvvetlerine haber edilmesini istedi.

Okunma : 1913
tatlıdil inşaat
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Konya’nın Ünlüleri
24 Nisan 2019 Okunma: 10572 Ulusal Haberler
Alhan Köyü
24 Nisan 2019 Okunma: 10293 Kültür Sanat
Koltuklarını devredecekler
20 Nisan 2019 Okunma: 9343 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın