Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

02 Haziran 2020 Salı
Yazar Hayati İnanç konferans verdi
Karapınar TÜGVA temsilciliği tarafından düzenlenen programda yazar Hayati İnanç "Can Veren Pervaneler" konulu konferans verdi.
Kategori : Kültür Sanat
20 Eylül 2019 13:18
 
Yazar Hayati İnanç konferans verdi

Karapınar TÜGVA temsilciliği tarafından düzenlenen programda yazar Hayati İnanç "Can Veren Pervaneler" konulu konferans verdi.

Gençlik merkezinde düzenlenen konferansın başında Hafız Mehmet Akyıl tarafından Kuran'ı Kerim okundu.

TÜVGA Karapınar Temsilcisi Rasih Doğan, açılış konuşmasında milli manevi değerlerine sahip çıkan bir gençlik yetiştirmek için vakıf olarak faaliyetlerine devam ettiklerini söyledi.

Daha sonra TÜVGA İl Temsilcisi Veli Vural, Türkiye'nin gençliği olarak çıktıkları yolda geçen zaman içerisinde büyük bir aile olduklarını söyledi.

Gençliğin değerlerini yukarıya taşıyacak Türk gençliğini olduğunu ifade eden Vural, "Yorgunluğa ve yılgınlığa vaktimiz yok. Bizim hep birlikte yaranlarımızı daha iyi bir hale getirme gayreti içerisinde gerekiyor." diye konuştu.

Konferansta konuşan Hayati İnanç ise çeşitli dönemlerde yaşamış ve iz bırakmış şairlerden bolca örnek vererek, gençlik yıllarında yaşadığı ve hayatında önemli iz bırakan olayları dinleyenlere mizahi bir dille anlattı.

Oldukça kalabalık bir salona konuşan İnanç, en değerli işin insana yatırım olduğuna belirterek katılımcılara bol bol kitap okumalarını tavsiye etti.

Program sonunda İnanç'a Belediye Başkanı Mehmet Yaka tarafından hediye takdim edildi.

Okunma : 1617
Foto galeri
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Ereğli’ye Has Sözcükler
01 Haziran 2020 Okunma: 28293 Kültür Sanat
Ölümle Matrak Geçen Osmanlı Delileri
01 Haziran 2020 Okunma: 22092 Kültür Sanat
Kore Harekâtına Ereğli’den kimler katıldı?
01 Haziran 2020 Okunma: 18730 Kültür Sanat
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın