Ziraat Mühendisleri Günü | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Ziraat Mühendisleri Günü | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

24 Mart 2019 Pazar
Ziraat Mühendisleri Günü

Bugün 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler günüymüş.

Ereğli’de gazetecinin adı yok. O yüzden gazeteciler gününü kutlamaya gerek yok. Ama Ereğli dışındaki tüm gazeteci arkadaşlarımın gününü kutlarım…

Ayrıca gazeteciler günü dolayısıyla mesaj atan ve bizleri ağırlayan arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum.

Gazeteciler gününü, Ereğlili birçok esnafımız hatırladı. Biz de bu yazımızda gazeteciler gününün yanısıra Dünya Ziraat Mühendisleri gününü kutlayalım istedik. Ziraata yaptıkları katkılarla ve çiftçilere yönelik çalışmaları ile ön plana çıkan ziraat mühendislerimiz var. Onlar gerçekten baş tacı.

Ama arşiv yakan ziraat mühendisleri de var Türkiye’de. Kurumuna alacağı bin liralık bilgisayar için iki bin lira fatura isteyen ve istediğini yapmayan esnafı, bilgisayarı başka yerden almakla tehdit eden, yani yolsuzluk zihniyetli ziraat mühendisleri de var güzel ülkemde.

Egosunu doyuramayan, hırs kurbanı, kendini kaf dağında gören ziraat mühendisleri de var tabi.

Meslek hayatı boyunca ziraata, üretime herhangi bir katkısı olmamış, alıp satıp süneyle mücadele ettim diyen ziraat mühendisleri de var. 

Kendisini alkışlamayanı, kendi düşüncesinden olmayanı sindiremeyecek kadar dar kafalı, düşünce yoksunu ziraat mühendisleri var.

Hazır ziraat mühandisi demişken Özkan Özgüven de Yüksek Ziraat Mühendisidir. Gazeteciler günü için basına yemek vermiş. Basın mensupları da O’nun Ziraat Yüksek Mühendisleri gününü kutlasınlar hazır bir araya gelmişken. İkinci yemek masrafına gerek yok. Aynı güne denk getirilmiş iki meslek grubu.

Karşılıklı kutlaşsınlar…

Okunma : 5301