Allah Rızası İçin… | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Allah Rızası İçin… | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

20 Şubat 2020 Perşembe
Allah Rızası İçin…

65 yaşlarında var. Tel örgülerin yanında duruyor. Duruyor dediğim, ayağının üstünde yani. Ama çenesi maşallah, hiç durmuyor. Durmak, susmak bilmiyor. Sürekli, her şeye küfrediyor. Öyle küfürler ki, öyle böyle değil. “Dur” diyen yok, “Yapma” diyen yok.

Amatör maç, tribünler dolu. Kadın, kız sayısı oldukça da fazla. 100 kadar varlar yaklaşık, çocuklar da tribünde.

Çok iyi rakam ama, o küfürleri duyuyorlar. Onlar da ‘Dur, etme’ demiyorlar. O küfürbaza, o kadınların yakınlarından ‘Hey sen ne diyorsun!’ diyen erkek de yok. Hoş, o iğrenç ve ahlaksızca edilen küfürleri duyup, o herife, ‘Sus yeter be edepsiz! Senin anan, bacın, eşin yok mu’ diyen kadın da.

Malumunuz gözler 45’den sonra gidiyor. Uzak da yakın da sıkıntılı oluyor. Genç hakemin görmediğini, maşallah bu adam tee Fizan’dan görüyor. İki rakip futbolcu hava topunda kafa kafaya çarpıştı. O tok sesi ben bile duydum, kenardan.

Küfürbaz başladı hakeme saydırmaya. Kesin görmemiştir. Ama hakeme küfrediyor. Hakem ne yapsın! ‘Havada çarpışın mı’ dedi, sanki. Doğal gelişen bir pozisyon, kasıt yok, ikisi de başından yaralandı.

Bir futbolcu hiç kımıldamıyor. Hakemler, sağlık görevlisi, saha komiserleri, futbol il temsilcisi hepsi panikledi. O küfürbaz sessiz olacağına, baktım.

Daha da delirdi. Hala küfrediyor, milleti gaza getiriyor. Can pazarı yaşanıyor resmen. Yaşına, tecrübesine uygun davransa. En azından o an bir sussa, yok. Susmaz, susmadı, susmayacak, Allah ıslah etsin.

Atatürk Stadı 1 ve 2 Nolu yan sahalarda iki maç izledim. Dikili Belediyespor Dadaşspor’u 6-0, Kemalpaşa Esnafspor da uzatmaya kalan maçta Gaziemir FK’yi 2-1’lik skorla yenerek, Süper Amatör Lig’e çıkma hakkı kazandı. Tebrik eder, başarılarının devamını dilerim. Hakemler Erdem Temel, Egemen Savran ile Emrah Binali üçlüsüne fazla iş düşmedi.

Dikili Belediyespor ile Erzurumluların takımı Dadaşspor maçı, temiz bir maç oldu, kutlarım. Günün diğer maçında hakemler Davut Dakul Çelik, Mehmet Özkan ile Emir Eray Eyisoy, ellerinden geldiğince hata yapmamaya çalıştılar.

Davut klasman hakemi. İki kritik pozisyonda iyiydi. Kıdemli yardımcı hakem Mehmet Özkan, yedek kulübesine iyi dayandı, tebrikler. İzmir’den yetişen FİFA Kokartlı Yardımcı Hakem Mustafa Emre Eyisoy’un kardeşi Emir Eray Eyisoy da ağabeyi gibi olmalı, çalışmalı. Saha komiserleri de yılların tecrübeli isimleri Ahmet Aktem.

Metin Aydınoğlu

Okunma : 9932