Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

24 Eylül 2020 Perşembe
Aksaray’da koronavirüs paniği: Vali ve Bakan açıklama yaptı
BEŞ GÜN ÖNCE ÇİN’DEN GELDİKLERİ BELİRTİLEN 12 KİŞİNİN KORONAVİRÜS ŞÜPHESİYLE HASTANEYE KALDIRILMASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR ARDI ARDINA GELDİ.
Kategori : Sağlık
27 Ocak 2020 21:54
 
Aksaray’da koronavirüs paniği: Vali ve Bakan açıklama yaptı

BEŞ GÜN ÖNCE ÇİN’DEN GELDİKLERİ BELİRTİLEN 12 KİŞİNİN KORONAVİRÜS ŞÜPHESİYLE HASTANEYE KALDIRILMASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR ARDI ARDINA GELDİ.

Aksaray’da bulunan ve 5 gün önce Çin’den geldikleri belirtilen 2 işçi ve bunların yanındaki 7 Çinli işçi ile bu işçilerin ulaşımını sağlayan tur şirketindeki 3 kişi  tedbir amaçlı Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

9’u Çinli işçi 3’ü Türk 12 kişi koronavirüs şüphesiyle tedbir amaçlı müşahede altına alındı

Aksaray’ın Sultanhanı ilçesindeki Tuz Gölü’nde doğalgaz depolama tesisinde çalışan Çin uyruklu 2 işçi de baş dönmesi, bulantı ve kusma şikayeti görüldü.

Rahatsızlanan 2 işçiyle birlikte toplam 9 işçinin yaklaşık 5 gün önce ülkelerinden geldiği belirlendi. Bu bilgi İl Sağlık Müdürlüğü’ne bildirildi.

AÇIKLAMALAR ARDIN ARDINA GELDİ

VALİ MANTI: MÜŞAHEDE ALTINDALAR

Aksaray Valisi Ali Mantı, Aksaray'da koronavirüs şüphesi ile ilgili açıklama yaptı. Mantı, "Şüpheli vatandaşlar müşahede altında" dedi.

SAĞLIK BAKANI KOCA: ÇİN'DEN GELEN 1 KİŞİ ŞÜHELİ GÖRÜNDÜ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca durumla ilgili, "Şu ana kadar kesin koronavirüs tanısı alan hiçbir hastamız olmadı, şüpheli olan hastamız oldu. Bu vakalarımızda H1N1 pozitif olarak sonuçlandı. Şüpheli olarak görülen hastalarımızdan hiçbirisi koronavirüs değil. Aksaray'daki olayda 12 kişilik bir kafeleden Çin'den gelen 1 kişide bu şüphe görüldü. Hastanın genel durumunun iyi olduğunu herhangi bir solunum problemi olmadığını söylemek istiyorum. Sağlık Bakanlığı olarak bütün sonuçları paylaşıyoruz. Testin sonucu çıktığında bu süreci şeffaf bir şekilde götüreceğimizden emin olun. 12 kişi hasta değil sadece bir vatandaşın ishal ve ateş yakınması olduğunu, Çin'den geldiği için takibinin yapıldığını belirtmek istiyorum" diye konuştu.

Okunma : 3902
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Acı olay: Öğretmen canlı dersteyken kızı balkondan düşerek öldü
23 Eylül 2020 Okunma: 12050 Asayiş
Son dakika: Silahlı kavgada biri polis 6 kişi yaralandı
22 Eylül 2020 Okunma: 11426 Asayiş
Deprem Ereğli’de böyle kaydedildi
20 Eylül 2020 Okunma: 9614 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın