Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

21 Ağustos 2019 Çarşamba
Canan Karatay: Kışın patlıcan yemeyin
Son zamanlarda artan fiyatı ile gündem olan patlıcanla ilgili olarak konuşan Canan Karatay, “kışın patlıcan yemeyin” dedi.
Kategori : Sağlık
03 Şubat 2019 03:20
 
Canan Karatay: Kışın patlıcan yemeyin

Son zamanlarda artan fiyatı ile gündem olan patlıcanla ilgili olarak konuşan Canan Karatay, “kışın patlıcan yemeyin” dedi.

ZATEN PAHALIYDI İYİ OLDU

Besinlerin mevsiminde tüketilmesi gerektiğini söyleyen Karatay, "Her şeyi mevsiminde yiyin. Kış aylarlında özellikle ocak ayında patlıcan yemeyin" dedi.

Hayvansal ve bitkisel yağların hakikisini tüketmenin insan sağlığına zararı olmadığını yineleyen Karatay, "Yumurta, yoğurt, süt ve doğal yağları tüketmenin hiçbir zararı yoktur" dedi.

Mevsiminde yetişen sebzelerin tüketilmesi gerektiğine işaret eden Karatay, "Kışın patlıcan tüketmeyin" diye uyarıda bulundu.

Karatay konuşmasında;

"Oturup da ocak ayında patlıcan yemeyin diyorum. Doğal olduktan sonra aşırıya kaçmamak kaydıyla meyve yenebilir. Elma, portakalın kurtlusu, organik, doğal olanını yiyebilirsiniz. Diğerlerinde tarım zehri var. Medya kışın patlıcan haberi yapmasın.

Peki ne yiyeceğiz derseniz. Yumurta yiyin. Yaz ayında güneşin en dik, gölgenin en kısa olduğu zamanında 20 dakika durursanız faydası çok fazla."Mersin'de hem market sahibi hem de üretici olan Mehmet Dolaş ise dalında 80 kuruş olan mandalinanın Ankara'da 4 lira, İstanbul'da ise 8 lira satıldığını duyduklarını belirterek, "Yani bu şehirlerin hepsi Türkiye'dedir. Ama neden bu kadar uçuk fark olduğunu bilemiyoruz" dedi.

Okunma : 2231
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
tatlıdil inşaat
Gündem haberleri
Ereğli’de yakalanan bomba, cep telefonu ile tuvalette patlatılacakmış
18 Ağustos 2019 Okunma: 8082 Ulusal Haberler
Nefes borusuna salatalık kaçan çocuk kurtarılamadı
19 Ağustos 2019 Okunma: 7031 Asayiş
Bisküvi işçileri kaza yaptı: 16 yaralı var
18 Ağustos 2019 Okunma: 5803 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın