Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

19 Ağustos 2019 Pazartesi
Ereğli Devlet Hastanesinde Güzel Şeyler Oluyor
Ereğli Devlet Hastanesi yaptığı güzel hizmetler ve olumlu gelişmelerle de takdir edilen önemli kurumlarımız arasında yer alırken hastane kadın doğum servisi ile ilgili önemli açıklamalar yapıldı.
Kategori : Sağlık
06 Şubat 2019 21:36
 
Ereğli Devlet Hastanesinde Güzel Şeyler Oluyor

Ereğli Devlet Hastanesi yaptığı güzel hizmetler ve olumlu gelişmelerle de takdir edilen önemli kurumlarımız arasında yer alırken hastane kadın doğum servisi ile ilgili önemli açıklamalar yapıldı.

Konya Ereğli Devlet Hastanesi 2018 yılında sadece kadın hastalıkları alanında 45 bin 820 hastaya poliklinik hizmeti vermiş ve aynı bölümde bin 50 başarılı ameliyat geçirerek başarılarını artırmış bir kurumdur.

Ereğli Devlet Hastanesinin Kadın Hastalıkları alanının mevcut durumu ve istatistiksel rakamları ile ilgili olarak önemli açıklamalar yapıldı.

KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM BÖLÜMÜ TAM TEŞEKKÜLLÜ

Tam teşekküllü olarak hizmetlerini sürdüren Konya Ereğli Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü, donanımlı ve güleryüzlü personeli ile sağlık hizmeti sunmaya devam ediyor.

2 poliklinik odası ve 23 yatak kapasiteli kliniği ile Ereğli, Emirgazi, Halkapınar, Karapınar, Ulukışla vb. civarının önemli bir referans merkezi halinde olan Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümünde; ultrasanografi, abdominal ve transvaginal ultrasanografi seçenekleri de mevcuttur.

Özel odalarda hizmet veriliyor

Yataklı Serviste toplam 23 yatak (3 adet tek yataklı özel oda, 10 adet 2 yataklı oda), doğumhane ve 2 adet travay odası bulunuyor. Yatakların 4'ü SDL (doğum masasına dönüşebilen yatak) dir. Neonatal problem gibi sebeplerle taburcu olduktan sonra gidemeyen anneler için 2 oda ve 4 yataklı anne oteli odası ve 1 emzirme odası mevcuttur.

Bebek Dostu Hastane

Ereğli Devlet Hastanesi "Bebek Dostu Hastane"dir. Sertifikalı bebek hemşireleri, emzirme konusunda anneye yardımcı olmakta ve önemli annelik eğitimleri verilmektedir.

Saat 19.00’a kadar poliklinik hizmetleri veriliyor

Ereğli Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniğinde hafta içi 08-16 saatleri arası, ayrıca; salı ve çarşamba günleri 17-19 saatleri arasında hizmet verilmeye devam ediyor.

Yaklaşık 46 Bin Hastaya Müdahale edildi

Ereğli Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniklerinde 2018 yılı içerisinde toplam 45 bin 820 hastaya hizmet verilerek müdahalelerde bulunuldu.

Ayrıca Ereğli’de bir yıl içerisinde bin 050 kişi kadın doğum servisinde ameliyata alındı.

Bin 753 bebek gözlerini dünyaya açtı

Ereğli Devlet Hastanesinde 2018 yılı içerisinde bin 753 bebek dünyaya gözlerini açtı. Dünyaya gelen bebekler, Ereğli ve civar il ve ilçelerden gelen hastaların bebekleri oldu.

Endoskopik Cerrahi olarak; Laporoskopik Tüp Ligasyonu ve Over Kisti Eksizyonu yapılıyor

Ereğli Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ile ilgili genel tanı ve tedavi hizmetlerinden başlayarak menopoz ve osteoprozdan doğum kontrol yöntemlerine, riskli ve normal gebeliklerin takibine, jinekolojik kanserlerin tanı ve tedavisine kadar pek çok alanda hizmet veriliyor.

Hamileliğin başladığı haftadan itibaren, doğuma kadar tüm anne adaylarının takipleri standart olarak ultrasonografi cihazları ile yapılmaktadır. Tanıya yönelik yapılan rutin gebelik testleri yanında ikili test, fetal ense kalınlığı ölçümü, üçlü test, şeker tarama testi, servikal uzunluk ölçümü, fetal monitörüzasyon gibi incelemeler yapılmaktadır.

Gebelik Okulu önemli çalışmalar yapıyor

Hastane bünyesinde kurulan gebelik okulunda isteyen tüm anne adaylarına kadın hastalıkları ve doğum uzmanları kontrolünde iki hemşire tarafından gebelik ve emzirme döneminde beslenme ile vitamin destekleri, bebek bakımı, lohusalık bakımı konularında eğitimler verilmekte, gebelik egzersiz programları uygulanıyor. Eğitim programı sonunda gebelerimize ''Gebe Okulu Sertifikası'' veriliyor.

Hamileliğin gelişimine göre normal, sezaryen (spinal anestezi ve genel anestezi) ile doğum seçenekleri başarı ile gerçekleştiriliyor

Yüksek riskli gebelerin takibi kadın hastalıkları ve doğum bölümünün yanı sıra diğer branşların da konsültasyon desteği ile takipleri sürdürülüyor. Bu gebeliklerin doğumlarında da sağlık problemi yaşaması olası bebekler için her an müdahaleye hazır bilinçli kadrolarıyla Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi hemşireleri doğumlara eşlik ediyor.

Ayrıca Çocuk Hastalıkları Uzmanları tarafından yeni doğan bebeklere ilk muayeneleri yapılıyor ve gerekli tetkikleri isteniyor.

Ebe ve hemşirelerin tamamı sertifika sahibi

Ereğli Devlet Hastanesi doğumhanesinde görev yapan ebe, hemşirelerin tamamının NRP (Neonatal Resüsitasyon Programı) Sertifikasına sahip olduğu da ifade edildi.

Kansere Karşı Duyarlı Hastane

Jinekolojik kanserler üreme sistemine ait yüksek risk oluşturan kötü huylu oluşumlar detaylı şekilde Patoloji Laboratuvarında uzman doktorlar tarafından incelenip yine Ereğli Devlet Hastanesinde teşhis konulabiliyor.

Okunma : 10038
Foto galeri
tatlıdil inşaat
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Ereğli’de yakalanan bomba, cep telefonu ile tuvalette patlatılacakmış
18 Ağustos 2019 Okunma: 7557 Ulusal Haberler
Bir asker yanlışlıkla arkadaşını vurdu
16 Ağustos 2019 Okunma: 6011 Ulusal Haberler
Kahreden görüntüler
16 Ağustos 2019 Okunma: 5698 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın