Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

02 Haziran 2020 Salı
Jeuvenile Kozmetik: Mevsimlere Özel Cilt Bakım Önerileri
Cildimiz aslında bizim en değerli varlığımızdır.
Kategori : Sağlık
05 Eylül 2019 09:24
 
Jeuvenile Kozmetik: Mevsimlere Özel Cilt Bakım Önerileri

Cildimiz aslında bizim en değerli varlığımızdır. Bu nedenle de cildimize daha özenli davranmamız gerekir. Bunun içinde her mevsime uygun bir cilt bakımının yapılması gerekir. Cilt bakım ürünleri büyük bir özenle seçilmesi gerekir. Bu sayede cildiniz her zaman bakımlı ve her zaman güzel bir görünüme sahip olur. Bu durum oldukça önemli olan bir durumdur. Çünkü mevsim değişikliklerin de cildin ihtiyacı olan durumlarda da değişimler meydana geliyor. Havaların soğuması durumun da ciltte akne, sivilce ve sedef gibi cilt sorunları meydana gelmeye başlar. Bu nedenle de bu durumlara uygun olarak ürünlerin kullanılması gerekir.

Yaz Aylarında Nasıl Cilt Bakımı Yapılmalıdır?

Yaz aylarında kullanılan cilt temizleme ürünlerinin yanı sıra bakım kremleri de kullanılmalıdır. Ancak bunların hepsi cildin bakımı için yeterli olmaz. Bu nedenle de yaz aylarında güneş koruyucu kremlerin de kullanılması gerekir. Aksi halde güneşin verdiği zararların cilde büyük oranda zararları dokunur. Bu nedenle güneş koruyucu kremlerin dışarıya çıkılmadan önce kullanılması gerekir. Cildi ferahlatmaya ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda yüz spreyi tercih edilerek cildin ferahlatılması sağlanabilir. Bol miktarda su tüketmekte unutulmamalıdır. Bunların yanı sıra dudaklara bakım yapılmanın da unutulmaması gerekir. Cilde kullanılan bütün malzemelerin yaz aylarına uygun olacak şekilde hafif bir yapıya sahip olması gerekir.

Sonbahar Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Cilt bakımı öncelikle cilt temizliği ile başlar. Cildin doğru bir şekilde temizlenmesi cilt problemlerinin de büyük oranda azalmasına yardımcı olur. Özellikle de günün yorgunluğunu atmak için bu durumun unutulmaması gerekir. Cilt bakım setleri ile cildin daha da koruma altına alınması sağlanmış olur. Gün içerisinde ciltte yoğun bir şekilde terleme meydana gelir. Bu da deride bulunan yağ üretiminin hızlanmasına neden olur. Cildin temizlenmemesi ve nemlendirilmemesi durumunda cilt üzerinde sivilceler ve gözeneklerde tıkanıklar meydana gelir. Bu durum da cildin doğru ürünler ile en iyi şekilde temizlenmesi gerekir. Bu sayede sonbahar ayı cildin herhangi bir zarar görmeden atlatılmasına yardımcı olur. Bu nedenle de temizlik aşaması oldukça önemli bir yer tutar.

Doğru Ürünlerin Adresi

Cilt için doğru işlemlerin yapılmasının yanı sıra aynı zaman da doğru ürünlerin de kullanılması gerekir. Nemlendirici bakım kiti cilt için önemli ürünler arasında yer alır. Ancak doğru ürünlerin kullanılması çok daha önemlidir. Aksi halde cilde fayda sağlandığı düşünülürken tam tersine cilde zarar verme durumu meydana gelir. Bu nedenle de ürünlerin doğru bir adresten tercih edilmesi gerekir. Onun için doğru ürünlerin adresi  https://www.jeuvenile.com/ sitesidir. Aldığınız ürünler sayesinde cildinizde herhangi bir sorun olmadan ve daha da güzelleşerek işlemlerinizi tamamlarsınız. Üstelik aradığınız her türlü ürüne en kaliteli hali ile ulaşma imkânına da sahip olmuş olursunuz.

Okunma : 1427
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Ereğli’ye Has Sözcükler
01 Haziran 2020 Okunma: 28289 Kültür Sanat
Ölümle Matrak Geçen Osmanlı Delileri
01 Haziran 2020 Okunma: 22092 Kültür Sanat
Kore Harekâtına Ereğli’den kimler katıldı?
01 Haziran 2020 Okunma: 18724 Kültür Sanat
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın